Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  31 dní na jednom streamu, světový rekord pokořen. Peníze putují na charitu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  S přinejmenším zajímavým nápadem se před 31 dny přihlásil na stream Ludwig Ahgren. Rodák z USA měl cíle jasné: udělat nejlepší „Subathon“ historie, vydělat peníze a většinu z nich poslat na charitu. Všechno klaplo bez větších problémů, svým počinem se zapsal do dějin.

  O síle platformy Twitch přesvědčil celou planetu 25letý kluk z amerického státu New Hampshire. Přesně před měsícem si řekl, že zapne stream a dobu jeho trvání bude prodlužovat o 15 vteřin v každém případě, kdy mu přibyl nový odběratel a finanční obnos k tomu.

  Formě takového typu aktivity se říká „Subathon“. V průběhu dějin internetu se několik známých osobností o podobný krok pokusilo. Až doteď držel prvenství Tyler „Ninja“ Blevins, jehož výkon před 3 lety působil, jako už by ho nikdy nikdo neměl překonat.

  Nemožné se ale stalo skutečností. 269 155 odběratelů trumfl právě Ahgren, kterého sledovalo a podporovalo během 31 dní asi 280 tisíc lidí. Drobné příspěvky, o něco větší, ale také tzv. darované předplatné. Za tohle všechno sledující utratili v přepočtu asi 30 milionů korun.

  Rekordy jsou tu od toho, aby se překonávaly, ví „Ninja“

  Titul nejvíce odebíraného streamera v dějinách „Ninju“ opustil. Podle svých slov mu to ale ani trochu nevadí. „Rekordy jsou tu od toho, aby se překonávaly. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem nebyl ani maličko smutný, ale rekord mu přeji,“ napsal na svůj Twitter.

  Co bude s penězi? To ví Ahgren naprosto přesně. Z vydělaných milionů poputuje jejich velká část na charitu, další pak dostane sám hlavní aktér, ale také jeho pomocníci, kteří spravovali chat na Twitchi, když jejich kolega spal.

  Ahgren se tak zapsal tučným písmem do dějin internetu a streamovacích platforem. Kromě účinkování na Twitchi se stará ještě o komentování a hraní Super Smash Bros., ve kterém několikrát předčil i slavnějšího hráče, jehož zná svět pod přezdívkou „Mang0“.

  Parádní akce s velice vydařeným koncem. Nutno však říct, že teď asi Američan do videa hodně dlouho nevleze. 31 dní, 744 hodin, 44 640 minut. To je slušná porce!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS