Více
  24.3 C
  Czech
  Pátek, 1 července, 2022

  12 nejlepších týmů světa se popere na letošní první akci VALORANT Champions Tour Masters

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  VALORANT týmy z celého světa strávily poslední měsíce v otevřených a uzavřených kvalifikacích vedoucích k první etapě letošního VALORANT Champions Tour. Ta je prakticky za rohem připravena odstartovat mezinárodní akcí VCT Masters Reykjavík.

  Na stejné místo v Reykjavíku jako minulý rok odcestuje 12 aktuálně nejlepších organizací ze sedmi různých regionů, aby zazářily na dvoutýdenní akci, která odstartuje už 10. dubna.

  Pro některé hráče je to vůbec poprvé, co se objeví na mezinárodní scéně. Ze soutěžících družstev jsou dva ze Severní Ameriky, tři reprezentují Evropu, dva jsou z asijsko-pacifického regionu a Koreu stejně jako Japonsko letos zastupuje jeden tým. Turnaje se zúčastní také hráči z Latinské Ameriky a Brazílie.

  Soutěž odstartuje skupinovou fází, kde bude osm týmů rozděleno do dvou skupin po čtyřech. Odtud dva nejlepší týmy z každé skupiny vyjdou vítězně a připojí se ke zbylým čtyřem, které byly skupinové fáze ušetřeny.

  S tím přijde fáze play-off se zbývajícími osmi týmy a nakonec dva týdny po zahájení proběhne velké finále v neděli 24. dubna. Čtyři nejlepší organizace z turnaje obdrží každá různý počet bodů, které se započítají do jejich letošního skóre. To na konci roku rozhodne o tom, kdo se kvalifikuje na mistrovství světa VALORANT Champions.

  Team Liquid se zúčastní Masters Reykjavík namísto FunPlus Phoenix, který bohužel nemůže na Island dorazit kvůli probíhající ruské invazi na Ukrajinu a stále trvající pandemii COVID-19.

  Za zmínku jistě stojí Fnatic, který aktuálně působí jako nejsilnější mužstvo v Evropě. Pod Fnatic hraje i dvacetiletý český hráč Martin “Magnum” Peňkov. Oficiální harmonogram akce stejně jako hodnota výhry budou zveřejněny v následujících dnech.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ