Více
  9.3 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  100 Thieves získali místo na Worlds 2022

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Severoameričtí fanoušci League of Legends se dnes dočkali bitvy mezi novou a starou érou západu, když se během druhého kola šampionátu 2022 LCS střetl veteránský supertým Team Liquid s mladými hvězdami 100 Thieves. Série hraná na pět vítězství slibovala výbušné střetnutí dvou nejlepších týmů ligy, ale když se na konci dne usadil prach, z masakru vzešel pouze jeden tým: 100 Thieves.

  Letos v létě byla očekávání od Liquidu stále vysoká, a to i poté, co jejich hvězdami nabitá sestava nezískala v úvodním splitu trofej LCS. Jejich vyřazení ve spodním bracketu z rukou Evil Geniuses je donutilo přehodnotit své plány, protože bylo jasné, že čistá palebná síla nemůže přebít kreativitu z mladého hnutí jejich soupeřů.

  Průběh zápasu

  Podobným způsobem se potáceli i 100 Thieves poté, co se jim na jaře nepodařilo obhájit trůn. Poté, co ve finále podlehli Evil Geniuses, museli přeskupit svou úzkou sestavu, aby se mohli vrátit do kruhu vítězů. Stále mají jednu z nejkonzistentnějších sestav v lize a za sebou zkušený trenérský tým.

  Tento nepříznivý zápas nezklamal ligovou komunitu a přinesl několik nejnapínavějších momentů dosavadního průběhu sezóny. V první a druhé hře převzalo 100 Thieves kontrolu nad hrou díky skvělým týmovým soubojům v pozdních fázích hry, zatímco Liquid nedokázali vybojovat žádné brzké vedení, které by se jim podařilo získat díky dominantnímu lanování.

  Ve třetí a čtvrté hře se však veteránská parta v modrém postarala o mnohem zajímavější situaci, ať už to byl Bjergsen, který vytasil svůj patentovaný zileanský mid pick, nebo Bwipo, který se na Settu rozjel s devíti zabitími. Jejich odolnost byla podrobena zkoušce a soupeření dospělo do ohnivého finále v páté a poslední hře dne, kde se objevil superhvězdný jungler 100 Thieves Closer a stal se hrdinou, kterého jeho tým potřeboval.

  Celkově bylo opravdu zajímavé sledovat draftovací volby obou týmů, přičemž každá strana se v průběhu série vyvíjela a přizpůsobovala.

  Nyní mají Liquid na kahánku, když bojují o šanci nejen postoupit ze spodní skupiny, ale také si vybojovat účast na mistrovství světa 2022. O totéž se 100 Thieves bát nemusí, protože vítězstvím si zajistili také místo na Worlds, což jim umožňuje přesunout plnou pozornost na zbytek play-off.

  Zbytek druhého kola mohou diváci sledovat zítra v 15:00 SEČ, kdy se utkají týmy Evil Geniuses a Cloud9.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS