Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Tým Nigma Galaxy po šesti prohrách v řadě sestoupil do nižší divize DPC

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nigma Galaxy v úterý po šesté prohře v řadě oficiálně sestoupila do nižší divize západoevropského okruhu Dota 2 Pro Circuit. Tým od návratu z turnaje GAMERS GALAXY: Dota 2 Invitational Series Dubai 2022 nevyhrál ani jeden zápas.

  Nigma Galaxy vedená kapitánem veteránem Kuro “KuroKy” Salehi Takhasomim patřila k nejúspěšnějším týmům v západoevropském DPC – a stále patří k nejzkušenějším týmům v regionu. Čtyři členové týmu, Amer “Miracle-” Al-Barkawi, Ivan “MinD_ContRoL” Ivanov, Maroun “GH” Merhej a KuroKy, spolu hrají od The International 2017 a v témže roce dokonce prestižní šampionát vyhráli.

  Navzdory předchozím úspěchům se tým v poslední době potýká s problémy v ligách DPC. Na posledním turné DPC se tým ocitl na pokraji sestupu. Během turnaje GAMERS GALAXY: Dota 2 Invitational Series Dubai 2022 se však zdálo, že se tým vrací do formy ve formátu LAN. V neuvěřitelně obsazeném mezinárodním turnaji se dostali až do finále pro vítěze.

  KuroKy se zmínil o tom, jak online formát ovlivnil tým během sezóny DPC, a označil hraní na LAN za skutečnou Dotu. Úspěch z Gamers Galaxy se však nepřenesl.

  Nigma Galaxy se připojili k Alliance jako dvě základní organizace Dota na vysoké úrovni, které v posledních letech sestoupily. To také nahrává diskusím o online Dotě a celkovém formátu DPC. V rozhovoru v pořadu OG Monkey Business popsal analytik Kyle “Kyle” Freedman problémy, které s sebou formát DPC nese – především to, že týmy musí hrát online a odehrát pouze jeden zápas týdně.

  Kyle tvrdil, že formát DPC přesně nezobrazuje formáty důležitých turnajů, především Internationalu. Ačkoli Nigma Galaxy nehrála nejlépe během celé této tour, mnoho fanoušků a analytiků tvrdí, že je schopna více a že její nedostatečný úspěch může být přičítán nefunkčnímu formátu.

  Překvapivá forma týmu

  Tým se od roku 2019 potýká s nekonzistentní formou v turnajích. V jednu chvíli podává výkony hodné šampionů, v druhou prohrává proti nejslabším týmům turnaje. Od přechodu do organizace Nigma se týmu nepodařilo vyhrát ani jeden turnaj nejvyššího formátu, i když ještě chvíli předtím skončili druzí na Internationalu. To vše završilo odsunutí klíčového hráče – w33 na neaktivní soupisku a jeho nahrazením vycházející ruskou hvězdou iLTW.

  Na to, jak se budoucnost týmu v druhé divizi DPC vyvrbí, si ale bohužel budeme muset počkat.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS