ValorantWolves Esports porazili RRQ 2:0 a postupují do semifinále

Wolves Esports porazili RRQ 2:0 a postupují do semifinále

Tým Wolves Esports si na Valorant Masters v Torontu připsal suverénní výhru proti indonéské sestavě Rex Regum Qeon. Výsledek 2:0 jim zajistil místo v horním semifinále play-off.

Na první mapě Ascent získali Wolves brzy kontrolu. Vyhráli pistolku a do přestávky vedli 8:4. Klíčový moment? SiuFatBB zvládl 1v3 clutch. Závěr už si tým pohlídal a mapu dotáhl do vítězného konce 13:11.

Na druhé mapě Icebox začal lépe RRQ. Rychle nasbírali šest obranných kol. Jenže Wolves znovu ukázali odolnost. SiuFatBB zachránil kolo s defusem v poslední desetince vteřiny, Juicy pak dominoval. Druhá mapa skončila 13:8 a série byla u konce.

MVP zápasu? Juicy

Juicy se blýskl jako hlavní tahoun – zaznamenal 40 killů, 179 ADR a rating 1,24. Skvěle ho doplnil Spring s 35 killy a stabilním výkonem v roli supporta. SiuFatBB přidal kromě clutchů i přes 120 ADR.

V týmu RRQ se snažil Jemkin (okolo 20 fragů) i Kushy, který držel ACS nad 250. Proti týmovějším Wolves to ale nestačilo.

Další zápasy rozhodnou

Wolves se v semifinále horní části pavouka postaví vítězi duelu Fnatic vs Gen.G. RRQ naopak padá do dolního pavouka a čeká je boj o přežití.

Tým Wolves v Torontu potvrzuje výbornou formu. Od startu turnaje hraje konzistentně, má silné začátky, umí sebrat clutch a jeho hráči odvádějí výkon na špičkové úrovni.

RRQ teď musí najít cestu zpět. V nižší části pavouka nemají prostor na další chyby. Každý zápas teď může být jejich poslední.

Wolves Esports jdou dál, RRQ balancují na hraně. Turnaj pokračuje naplno.

Doporučujeme

ExtraEmily čelí obvinění z umělého navyšování sledovanosti

Streamerka ExtraEmily se dostala pod tlak poté, co se na sociálních sítích začal šířit klip z jejího vysílání. Na obrazovce se v něm na chvíli objevil panel se stránkou, která slibuje zvyšování počtu diváků, a kolem celé situace se rychle rozjela vlna spekulací.

Crimson Desert prodal 5 milionů kopií. Nový hit od Pearl Abyss válcuje trh 

Ambiciózní open-world akce Crimson Desert dosáhla dalšího milníku. Necelý měsíc po vydání hlásí pět milionů prodaných kopií a potvrzuje, že jde o jeden z největších herních úspěchů letošního roku.

Start plný problémů. Starfield na PS5 trápí pády, Bethesda slibuje rychlou opravu

Očekávaný příchod Starfieldu na PlayStation 5 provází vážné technické potíže. Hráči hlásí pády, zamrzání i ztrátu uložených pozic. Bethesda slíbila rychlý zásah formou hotfixu.

Dragon Age: Inquisition se loučí s PS3. Po 11 letech končí online režim

Electronic Arts postupně utlumuje starší tituly a tentokrát přichází na řadu Dragon Age: Inquisition na PlayStation 3. Po více než dekádě od vydání končí jeho online podpora, což symbolicky uzavírá jednu kapitolu herní historie.

Overwatch Season 2 dorazí už 14. dubna

Druhá sezona Overwatch letos dorazí už 14. dubna. Blizzard termín potvrdil na sociálních sítích i v materiálech k nové hrdince. Aktualizace přinese nový obsah, změny v hratelnosti i úpravy stávajících postav.

Epic chystá další velkou hru s Disney licencí

Epic Games pracuje na nové akční hře ve stylu extraction shooteru ve spolupráci s Disney. Titul by měl podle dostupných informací dorazit už letos v listopadu a půjde o první projekt vzniklý po investici Disney ve výši 1,5 miliardy dolarů do Epicu.

Kaajak zůstává ve Fnatic až do roku 2028

Polský hráč Kajetan „kaajak“ Haremski prodloužil smlouvu s organizací Fnatic až do roku 2028. Tým si ho pojistil navzdory sezoně, ve které několikrát skončil těsně pod vrcholem. Kaajak přesto vnímá setrvání jako nejlepší možné rozhodnutí a zdůrazňuje stabilitu i zázemí, které mu klub nabízí.

Esport se mění, ale sexismu se nezbavil

Esport je dnes otevřenější než dřív a scéna je pestřejší. Přesto se opakují situace, které ukazují, že rovné podmínky pro všechny stále neplatí. Příběhy hráček z League of Legends znovu otevřely téma diskriminace, která nezmizela, jen se často přesunula do méně viditelné podoby.

Skandál na Pokémon Go šampionátu. Vítěz diskvalifikován, fanoušci zuří

Rozhodnutí pořadatelů regionálního šampionátu v Orlandu rozohnilo herní komunitu. Favorit turnaje byl po finále diskvalifikován za údajně nesportovní chování během oslavy vítězství. Fanoušci mluví o ostudě a požadují okamžitou nápravu.

Fortnite možná přijde o ikonický emote. „Bye Bye Bye“ může zmizet natrvalo 

Populární taneční emote z Fortnite visí na vlásku. Autor slavné choreografie žaluje Sony kvůli právům na legendární „Bye Bye Bye“ a hráči se obávají, že krátké zářijové vydání bylo možná úplně poslední.

Starfield se nachází na křižovatce. Čeká ho znovuzrození po vzoru Cyberpunku?

Bethesda chystá velký update Free Lanes a další obsah pro Starfield, ale otázka zůstává: stačí to na „druhou šanci“ ve stylu Cyberpunku 2077, nebo zůstane ambiciózní sci-fi RPG navždy nedotaženým experimentem?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama