Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Nažhavte Netflix! DOTA: Dragon‘s Blood je tady. Kapitola č. 1 má 8 dílů, tím se ale zřejmě nekončí

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Fanoušci slavné počítačové hry DOTA 2 se konečně dočkali. Netflix spustil 25. března nový osmidílný „anime“ snímek, který mapuje život a skutky hrdiny „dračího rytíře“. Podle některých má jít o revoluční seriál, jiní ale pochybují. Prý se zapomíná na to, v čem je DOTA 2 jedinečná.

  DOTA 2, to je pro znalce ikonická počítačová hra. A na to přesně mysleli i tvůrci seriálu ze společnosti Valve. Strategická pecka zabírá místo na počítačích amatérů i profesionálů už 8 let, seriál je ale úplnou novinkou.

  Valve patří ve svém oboru mezi velice známá jména. A stejně tak i hlavní producent Ashley Miller. Ten stojí třeba za úspěšnými filmy jako Thor či X-Men: First Class. DOTA: Dragon’s Blood má zatím na Netflixu 8 dílů, je ale dost možné, že toho bude ještě víc.

  První série se totiž jmenuje „Book 1“, což jasně značí, že tímhle se nekončí. O co vlastně jde? Všechno se točí okolo dvou hlavních hrdinů, rytíře Daviona a princezny Mirany. Jejich úkol je „jednoduchý“. Musejí zjistit, co hýbe světem a nezemřít u toho.

  „Jsme nadšeni, že můžeme oznámit zbrusu novou anime sérii z prostředí Doty 2. Těšíme se, že s fanoušky budeme tohle nové dobrodružství sdílet,“ napsalo během února na svůj Twitter studio Valve.

  Velkolepý comeback

  S novým seriálem je samozřejmě spojená také úvodní upoutávka a znělka. Do té tvůrci anime namočili legendárního Basshuntera, na kterém vyrůstali zejména ti, kteří se narodili okolo roku 2000. Parádní „pecka“ vyšla už před 15 lety, teď ale zase ožila.

  Seriál je dostupný v anglickém jazyce a titulky pro češtinu ještě k dispozici nejsou. Jestli se tohle změní, to je otázkou, zájemci si ale mohou DOTU pustit i v japonském originále. Netflix čeká enormní nápor. A ohlasy? Ty jsou zatím vesměs pozitivní.

  „Je to dokonalé.“ „Každou epizodou se kvalita zvyšuje.“ „Příběh je naprosto skvělý.“ „Už se nemůžu dočkat druhé řady.“ Tohle je jen krátký výčet komentářů na Twitteru. Na česko-slovenské filmové databázi csfd.cz už si seriál vysloužil hodnocení 85 %.

  Co vy? Už jste anime DOTA: Dragon’s Blood viděli? Nebo se na seriál teprve chystáte?

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS