Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  EA Sports a FIFA oficiálně ukončují spolupráci, hra dostane nový název

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bylo potvrzeno, že společnosti EA Sports a FIFA oficiálně ukončily spolupráci. Už nějakou dobu se o tom mluvilo, ale teprve v prohlášení na oficiálních stránkách EA Sports oznámil Cam Weber, EVP, Group GM EA SPORTS & Racing, monumentální změnu pro příští rok.

  Hra se napříště bude jmenovat “EA Sports FC”, ačkoli si i v nové vzrušující éře zachová exkluzivní licence a partnerství. Další podrobnosti přineseme v létě.

  Konec dlouhé éry

  Touto zprávou končí téměř 30 let trvající spolupráce mezi EA a FIFOU, kdy tato série dosáhla astronomického vzestupu a od dílu FIFA 95 se hry každoročně vyráběly, vydávaly a těšily miliony hráčů.

  S fotbalovou hrou od EA Sports budou i nadále spojeny společnosti jako Premier League, UEFA a Nike, přičemž FIFA 23 bude posledním vydáním v současné podobě.

  “Tato nová nezávislá platforma přinese nové příležitosti – inovovat, tvořit a rozvíjet se. Je to mnohem víc než jen změna symbolu – jako EA SPORTS jsme odhodláni zajistit, aby EA SPORTS FC byla symbolem změny,” uvedl Weber v oficiálním prohlášení.

  “Jsme odhodláni smysluplně reinvestovat do sportu a jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s velkým a stále rostoucím počtem partnerů na rozšiřování o nové autentické zážitky, které přinášejí radost, inkluzi a pohlcení celosvětové komunity fanoušků. Těším se, že se v nadcházejících měsících podělíme o další podrobnosti těchto plánů.

  “EA SPORTS FC nám umožní realizovat tuto budoucnost a ještě mnohem více… ale ne dříve, než ještě rok budeme dodávat naši nejrozsáhlejší hru v historii s naším současným partnerem, který má na hru FIFA jmenovitá práva. Jsme odhodláni zajistit, aby příští FIFA byla naší nejlepší hrou v historii, s více funkcemi, herními režimy, obsahem pro mistrovství světa, kluby, ligami, soutěžemi a hráči než jakýkoli předchozí titul FIFA.“

  “Jsme neuvěřitelně nadšeni, že můžeme společně s vámi všemi budovat budoucnost světového fotbalu, a v létě 2023 se s vámi rádi podělíme o další informace o EA SPORTS FC.“

  “Budoucnost tohoto sportu je velmi velká a zářivá a fotbalové fandovství zasahuje do všech koutů světa. Globální fotbal je součástí EA SPORTS už téměř třicet let – a dnes se ujišťujeme, že tomu tak bude i v dalších desetiletích.”

  Již dříve Weber uvedl, že EA přezkoumává smlouvu s FIFOU o právech na pojmenování a společnost podala ve Velké Británii a EU ochranné známky, které naznačují ukončení smlouvy.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS