Call of DutyClayster pomohl Las Vegas Legion k prvnímu vítězství nad OpTic v CDL

Clayster pomohl Las Vegas Legion k prvnímu vítězství nad OpTic v CDL

Tým Las Vegas Legion ukončil sérii tří porážek a v posledním kvalifikačním zápase Call of Duty League zvítězil nad týmem OpTic Texas 3:1. Po fázi, ve které Las Vegas silně bojovalo v herních režimech respawn, zatímco vynikalo v módu Search and Destroy, Legion tento trend otočili a při svém vítězství získali všechny tři respawny, zatímco jediný SnD prohráli.

Vítězství Vegas je jejich druhým vítězstvím v kvalifikaci a prvním od vyřazení týmu Seattle Surge.

Průběh zápasu

Na první mapě série, Mercado Hardpoint, vedlo za Legii duo TJHaLy a Clayster. Oba dohromady zaznamenali 57 zabití a vykázali hodnoty 1,38 a 1,40 K/D při horkém vítězství 250-228 nad týmem OpTic, který od změny soupisky po odchodu Scumpa do důchodu hrál v respawnech velmi dobře.

Texasané odskočili velkým vítězstvím na druhé mapě série, Mercado Search and Destroy, a vrátili tak sérii do vyrovnaného stavu 1:1. ILLeY a Dashy vedli s 1,40 a 1,50 K/D při vítězství nad jedním z nejlepších týmů SnD v celé lize.

Hotel Control byl zlomovým bodem série pro oba týmy, protože Temp předvedl jednu z největších her v historii týmu. Poté, co Las Vegas našlo způsob, jak vyhrát útočné kolo, chtěli OpTic udělat totéž, aby vyrovnali počet kol. Při skóre 14:13 v životech všichni čtyři texaští hráči naskládali bod B a zdálo se, že jsou na dobré cestě k vyrovnání stavu na mapě.

Temp měl však v zadní kapse křižující střelu a použil ji v ideální čas. Spojil se s bodem těsně před položením trofejního systému, čímž všechny čtyři hráče OpTic sundal a hlavně je dostal z bodu. Zbývalo 45 sekund do konce, Vegas odstavilo OpTic na zbytek cesty a vybojovalo kolo, ve kterém vedlo 2:0. Texas sice bojoval o to, aby se mapa dostala do pátého kola, ale Legii se podařilo mapu sevřít a získat ji, čímž se dostala do vedení 2:1 v sérii.

V mapě Hydro Hardpoint bylo Vegas i nadále nažhavené a v počátečních fázích mapy odskočilo na více než stobodový náskok. Ačkoli OpTic bojoval a zdálo se, že má šanci na konci mapy, ukázalo se, že Legion jsou příliš silní a zápas vyhráli.

Pro OpTic je to nejen první prohra ve druhé kvalifikační fázi CDL, ale také vůbec první porážka Legie v CDL od jejího vzniku. Vítězství dává Las Vegas potřebný impuls, protože jejich pozornost se obrací k hlavnímu turnaji, který se koná příští měsíc v Bostonu.

OpTic čeká ve druhé fázi kvalifikace ještě jeden zápas, a to v neděli 29. ledna v 17:00 CT, kdy se utkají s FaZe z Atlanty.

Doporučujeme

Piráti se vrací. Assassin’s Creed: Black Flag Resynced dorazí i s luxusní edicí za 200 dolarů

Remake Assassin’s Creed IV: Black Flag nabírá jasné obrysy. Vedle zásadních změn v gameplayi a příběhu láká Ubisoft i na sběratelskou edici za 200 dolarů, která cílí na nejvěrnější fanoušky. Jenže spolu s novinkami přicházejí i kontroverze.

Talentovaný hráč Valorantu dostal roční ban za porušení pravidel

Nadějná kariéra sedmnáctiletého hráče Alexe Banyasze, známého pod přezdívkou canezerra, tvrdě narazila. Talentovaný duelista, který se se svým týmem ENVY snažil probojovat do prestižní ligy VCT Americas, obdržel od společnosti Riot Games dvanáctiměsíční hardwarový ban. Trest přišel jen dva měsíce před jeho osmnáctými narozeninami, což je věková hranice pro vstup mezi absolutní profesionální špičku. Organizace ENVY s ním po oznámení sankce okamžitě ukončila smlouvu.

Fallout: New Vegas 2 nikdy nevznikl. Ambiciózní plány skončily dřív, než začaly

Kultovní RPG Fallout: New Vegas se mohlo dočkat pokračování. Podle hlavního designéra Chrise Avellona však ambiciózní plány nikdy nepřešly do reality a návrat do Mojave je v dohledné době spíše nepravděpodobný.

Ženský esport ve hře Valorant upadá a potřebuje záchranu

Projekt Valorant Game Changers vznikl před pěti lety s ambicí vytvořit bezpečné a profesionální prostředí pro hráčky a marginalizovaná pohlaví. Po počátečním nadšení a rekordní sledovanosti v roce 2024 se však scéna potýká s hlubokou krizí. Sledovanost světového šampionátu se propadla na polovinu, velké organizace hromadně opouštějí ligu a marketingová podpora ze strany vydavatele citelně ochladla. Nedostatečné finanční odměny a přetrvávající toxicita v komunitě navíc zpochybňují udržitelnost celého ekosystému.

Pět dní, nebo nic. Hráči Arc Raiders kritizují nečekanou změnu expedic

Velká úprava herního systému v Arc Raiders přišla bez varování a komunita reaguje ostře. Místo odměn za nasbírané bohatství se nyní počítá poškození, jenže čas běží a ne každý ho má nazbyt.

Ženský tým G2 Hel hlásí návrat na scénu v nové sestavě

Ženská divize organizace G2 Esports se vrací do světa hry League of Legends. Po prosincové pauze zaviněné nedostatkem sponzorů se projekt G2 Hel znovu probouzí k životu, vybavený novým financováním i obměněnou soupiskou. Tým se připravuje na nadcházející sezónu 2026 a jeho cílem je navázat na dřívější úspěchy v rámci okruhu Game Changers. Organizace již prodloužila spolupráci s klíčovými postavami a doplnila kádr o nadějné tváře z evropské scény.

The Last of Us 3? Nový únik naznačil zásadní zvrat v příběhu Ellie

Svět The Last of Us možná čeká nečekané rozšíření. Bývalý vývojář studia Naughty Dog naznačil, že Ellie nemusí být jedinou imunní, a to by mohlo zásadně změnit směřování případného třetího dílu.

FalleN ukončí hráčskou kariéru

Gabriel „FalleN“ Toledo oznámil, že po konci roku 2026 ukončí aktivní kariéru v Counter-Strike. Brazilská legenda a současný in-game leader FURIE tím uzavírá dvacetiletou hráčskou dráhu, ale zároveň naznačuje, že ve hře zůstane i nadále.

ExtraEmily čelí obvinění z umělého navyšování sledovanosti

Streamerka ExtraEmily se dostala pod tlak poté, co se na sociálních sítích začal šířit klip z jejího vysílání. Na obrazovce se v něm na chvíli objevil panel se stránkou, která slibuje zvyšování počtu diváků, a kolem celé situace se rychle rozjela vlna spekulací.

Crimson Desert prodal 5 milionů kopií. Nový hit od Pearl Abyss válcuje trh 

Ambiciózní open-world akce Crimson Desert dosáhla dalšího milníku. Necelý měsíc po vydání hlásí pět milionů prodaných kopií a potvrzuje, že jde o jeden z největších herních úspěchů letošního roku.

Start plný problémů. Starfield na PS5 trápí pády, Bethesda slibuje rychlou opravu

Očekávaný příchod Starfieldu na PlayStation 5 provází vážné technické potíže. Hráči hlásí pády, zamrzání i ztrátu uložených pozic. Bethesda slíbila rychlý zásah formou hotfixu.

Dragon Age: Inquisition se loučí s PS3. Po 11 letech končí online režim

Electronic Arts postupně utlumuje starší tituly a tentokrát přichází na řadu Dragon Age: Inquisition na PlayStation 3. Po více než dekádě od vydání končí jeho online podpora, což symbolicky uzavírá jednu kapitolu herní historie.

Overwatch Season 2 dorazí už 14. dubna

Druhá sezona Overwatch letos dorazí už 14. dubna. Blizzard termín potvrdil na sociálních sítích i v materiálech k nové hrdince. Aktualizace přinese nový obsah, změny v hratelnosti i úpravy stávajících postav.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama