Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Změna play-off mety v Overwatch League

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Stejně jako ve většině let se i v play-off sezóny 2022 Overwatch League objevuje nová meta a do boje vstupuje nový podpůrný hrdina Kiriko. To je v posledních ročnících Overwatch League, kdy do sezónního play-off přichází nějaký patch nebo změna, obvyklé.

  Díky tomu si některé týmy polepší a jiné naopak upadnou, musí se změnám přizpůsobit a zároveň to vede k některým neúspěšným tažením. Když se ohlédneme za každou sezónou play-off, projdeme si, co se pro play-off změnilo a jak to vítězové zvládli.

  Úvodní sezóna má největšího vítěze

  Z každé sezóny Overwatch League nebyla změna meta pro play-off v té první příliš výrazná. Sezóna, ve které se hrálo hlavně s konzistentní metou Winstona, D.Va, Genjiho, Tracera, Zenyatty a Mercy, byla velmi zábavná. Existovaly určité variace hrdinů na základě map, ale tento ponorný komp byl konzistentní po celou sezónu 2018. Týmy jako New York Excelsior, Los Angeles Valiant a Boston Uprising byly v této sestavě nejlepší.

  Když však přišlo play-off, začínala růst popularita nového tank dua. Především Orisa a Roadhog začínali získávat herní čas, zejména na mapách jako Junkertown. Zenyatta se začala z mety vytrácet, což ovlivnilo týmy jako New York Excelsior více než ostatní. Tým, který se nakonec meta rychle naučil a hrál ji nejsilněji, skončil na pátém místě. Londýnský Spitfire se kromě titulu v 1. fázi celou sezónu trápil. Až výrazná změna mety umožnila jejich hvězdným hráčům Hong “Gesture” Jae-hee a Park “Profit” Joon-yeongovi předvést nejlepší výkony.

  Sezóna 2019 se od GOATs dostala k potřebné změně v play-off.

  Jestli se sezóna 2019 něčím vyznačovala, pak to byla meta, která se táhla mnohem déle, než měla. Zavedení hrdiny supporta Brigitte vedlo k metě, kde byly nejlepší volbou tři tanky a tři supporti. Díky zkušenostem z korejských Contenders v ní byli nováčci Vancouver Titans snadno jedním z nejlepších týmů v lize. Jediným opravdovým konkurentem jim byl nově vylepšený tým San Francisco Shock. New York Excelsior zůstávali konkurenceschopní spolu s dalším nováčkovským týmem Hangzhou Spark.

  Přesto, když se play-off naplnilo, změny v GOATs vynesly do popředí nového hrdinu: Doomfist. Díky své schopnosti střílet nepřátele na jednu ránu a kombinovat svou ultimátku se Zaryou byl skvělou volbou. Obecně se objevila řada výběrů, které fanoušky překvapily, od Baptista po Bastiona. Trenér San Francisco Shock vedl tým k tomu, aby se přizpůsobil této nové metě a vyhrál vše.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS