Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Stewie2k oficiálně přechází k streamování pro Evil Geniuses

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jacky “Stewie2K” Yip oznámil, že končí s profesionální hrou Counter-Strike: Global Offensive, aby se stal streamerem na plný úvazek. Čtyřiadvacetiletý Američan bude součástí programu Creator Collective společnosti Evil Geniuses a zpočátku se zaměří na streamování CS:GO i VALORANT.

  Stewie2k je jedním z nejuznávanějších severoamerických profesionálů ve hře CS:GO s dlouholetou kariérou. V poslední době se jako člen týmu EG CS:GO snažil najít konzistentní úspěch na nejvyšší herní úrovni. Jeho rozhodnutí odejít přichází také v době, kdy se proslýchá, že organizace EG obnovuje svou soupisku.

  “S humbukem oznamuji, že budu streamovat VAL & CS pro @EvilGeniuses Creator Collective. Prozatím ustupuji od kompetitivního CS a soustředím se na streamování,” napsal Stewie2k na Twitteru.

  Toto rozhodnutí rozhodně nepřichází z čistého nebe, již dříve na internet vyplavaly screenshoty vyzobrazující stewieho2k spekulujícího o tom, že se budě věnovat buď profesionálnímu hraní Valorantu, nebo streamování. Od profesionálního Counter-Striku ale i po neúspěších v poslední době odchází jako uznávaná severoamerická hvězda, která má za sebou spoustu notných úspěchů, kterými se nemůže pyšnit jen tak někdo.

  Co čeká Stewieho2k příště

  Ačkoli se Stewie2k soustředil především na svou kariéru v CS:GO, od roku 2016, kdy založil svůj kanál na Twitchi, se na částečný úvazek věnuje streamování. V současné době se podle TwitchTrackeru může pochlubit 1,04 milionu sledujících a více než 20,5 milionu zhlédnutí na této platformě.

  Kariéra Stewie2k se nyní ubírá podobnou cestou jako Tarik “tarik” Celik, další bývalý profesionál v CS:GO, který se stal streamerem. Po odchodu do důchodu se Celik rychle vypracoval na nejpopulárnějšího streamera VALORANTu na celé platformě Twitch. Šestadvacetiletý Američan měl za poslední tři měsíce v průměru 30 000 diváků. Z velké části díky tomu, že podle TwitchTrackeru spolustreamoval událost VALORANT Champions Tour Masters Copenhagen.

  Stewie2k a tarik byli spoluhráči v týmu Cloud9, který v roce 2018 vyhrál ELEAGUE Boston Major. Poté se připojili k soupisce MIBR, která se snažila najít naplnění svého potenciálu. Odtud Stewie2k pomohl vést tým Liquid k tomu, aby se stal jednou z nejúspěšnějších NA soupisek. Po třech letech odešel a připojil se k týmu Evil Geniuses.

  První oficiální stream Stewie2k jako streamera na plný úvazek a člena EG Creator Collective začal 28. července večer.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS