Kvalitní herní sluchátka dokážou výrazně umocnit zážitek ze hry. Při jejich výběru se přitom stačí řídit několika jednoduchými zásadami a brát ohled na pohodlí a kvalitu mikrofonu. RGB podsvícení, aktivní potlačení hluku a další funkce jsou už jen třešničkou na dortu.
Co očekávat od herních sluchátek?
Na co se při výběru herních sluchátek zaměřit? Oproti sluchátkům určeným pro poslech hudby hraje u těch gamerských důležitou roli pohodlí a kvalita mikrofonu. Chybět by neměla funkce prostorového zvuku, která dokáže výrazně pozvednout zážitek ze hry. Naopak oblíbené RGB podsvícení nebo schopnost aktivního potlačení hluku můžete s klidným svědomím oželet.
S drátem, nebo bez?
Ještě před několika lety dávali hráči přednost drátovým sluchátkům, která se propojila kabelem přímo s notebookem nebo počítačem. Bezdrátová sluchátka v té době neměla příliš dobrou pověst, jelikož se často potýkala s vysokou latencí a se záseky při přehrávání zvuků her. Současná bluetooth sluchátka jsou však na zcela jiné úrovni, takže se těchto neduhů obávat nemusíte. Absence kabelu vám naopak přináší mnohem větší komfort a svobodu pohybu.
Pohodlí na prvním místě
Jestliže vás čeká dlouhá herní seance, je zásadní, aby sluchátka byla pohodlná a netlačila vás. O tom mimo jiné rozhoduje jejich konstrukce – nejvhodnější volbou jsou sluchátka přes hlavu a s náušníky kolem uší. Pořídit si můžete také špunty určené přímo k hraní her. Pohodlí vám ale zajistí jen na několik málo hodin, na druhou stranu dokonale tlumí okolní zvuky.
Tip: V případě sluchátek přes hlavu se zaměřte také na tzv. hlavový most. Tato část, která spojuje mušle sluchátek, by měla být nastavitelná a polstrovaná.
Aby vás spoluhráči dobře slyšeli
Bez herních sluchátek s mikrofonem se při multiplayeru zkrátka a dobře neobejdete. Dnes je již běžnou praxí, že mikrofon lze sklopit nebo zasunout do mušlí – v době, kdy ho nepoužíváte, tak nebude překážet. Kromě toho si pohlídejte, zda mikrofon dobře potlačuje okolní hluk, aby na protější straně slyšeli pouze váš hlas.
Tip: Streameři a youtubeři často volí sluchátka bez integrovaného mikrofonu a místo něj si pořizují externí zařízení. Důvodem je kvalitnější zvuk, který je však vykoupen vyšší pořizovací cenou.
Dokonalá orientace ve virtuálním prostoru
Herním sluchátkům by neměla scházet funkce prostorového zvuku. Ten, bez ohledu na to, zda se jedná o pětikanálový (5.1), či sedmikanálový (7.1), zajistí lepší představu o okolním prostředí ve virtuálním prostoru. Funkci oceníte nejen v akčních hrách, ale především v kompetitivních střílečkách, jako je Call of Duty nebo Overwatch, kdy budete přesně vědět, ze kterého směru se k vám blíží protivník.
RGB podsvícení aneb Nezbytná frajeřinka
Jak bývá u herních zařízení zvykem, velmi často se u nich setkáte s RGB podsvícením. Některá sluchátka nabízejí buď pouze jednobarevné, či barevné, ale neovladatelné podsvícení, jiná lze synchronizovat se zbytkem sestavy. Zpravidla je však třeba volit sluchátka stejného výrobce, jako jsou RGB komponenty v počítači.
Ponořte se do hraní až po uši
Kvalitní herní sluchátka s integrovaným mikrofonem se postarají o dokonalý zážitek ze hry. Tak už na nic nečekejte a inspirujte se těmi nejlépe hodnocenými produkty na Heurece. Porovnejte mezi sebou nabídky několika e-shopů a vyberte si herní sluchátka, která přesně splňují vaše požadavky. Nakupujte herné slúchadlá i na heureka.sk, kde si srovnáte nabídky těch nejlepších výrobků.