Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  MSI je u konce. Na Islandu dominovali Číňané, Češi skončili na „bedně“

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Prozatímní největší událost scény počítačových her dokráčela do svého konce. Triumf na MSI si po velké bitvě ve finále připsali Číňané z RNG. Druzí „králové“ scény League of Legends, výběr DWG Kia, v poslední bitvě eventu vzdorovali, nakonec ale padli. Češi skončili třetí.

  Během posledního měsíce se veškeré zraky nadšenců e-sportu upírali na Island. Ostrovní země Evropy hostila turnaj Mid-Season Invitational, na kterém se ukázaly ty nejlepší týmy ze všech regionů světa. A letos nechyběla ani česká stopa.

  Vloni se akce kvůli pandemii nemoci covid-19 zrušila, letos už ale bylo všechno v tomto ohledu o něco lepší. Česká výprava pod taktovkou španělské organizace MAD Lions prožila povedené účinkování, její cesta totiž skončila až v semifinále.

  A to proti úřadujícím šampionům WORLDS, Korejcům z DWG Kia. Tuhý boj v semifinále vyzníval nejprve, trochu nečekaně, pro zástupce České republiky Matyáše „Carzzyho“ Orsága a Marka „Humanoida“ Brázdu. K postupu do finále chyběl malý krůček.

  Reprezentanti Jižní Koreji ale nakonec odpor zlomili, otočili nepříznivý stav a postoupili. Finále se tak neslo ve znamení asijského souboje, proti DWG Kia totiž nastoupili Číňané z RNG, kteří si hravě poradili s hráči PSG Talon.

  “Přetahovaná” ve finále, divácký rekord

  To, co se odehrávalo během posledního duelu celého MSI, by se dalo označit jako jedna velká „přetahovaná“. Pomyslný míč se přesouval z jedné poloviny na druhou, nakonec ale přeci jen jeden tým zvítězil – Royal Never Give Up.

  Poprvé od roku 2015 se hrálo finále na 5 kol, takže o akci nebyla v žádném případě nouze. Nakonec ale lépe zakončili event zástupci Číny, porazili DWG Kia 3:2 a slaví. Předávání trofeje si všichni, i bez přítomnosti diváků, náležitě užívali.

  MSI na Islandu letos zlomilo také divácký rekord historie turnaje. O tom, jak se zájem o scénu počítačových her každoročně zvedá, nás může utvrdit fakt, že v roce 2017 sledovalo finále 1,7 milionu lidí, letos to ale bylo ještě o 100 tisíc více.

  Rekordnímu počinu napomohli i Češi z MAD Lions, kteří byli podle statistik přítomni ve 3 z 5 utkání, která přitahovala největší pozornost diváků.

  Gratulace směřují do Číny, „králi“ MSI jsou letos hráči RNG.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS