Počítačové hry a speciální předměty, které si do své oblíbené pecky může jakýkoliv hráč koupit? To je téma samo pro sebe. Čas od času se ale stane, že jsou lidé ochotní za rarity zaplatit neskutečné peníze. Od přepisu historie v CSGO dělilo svět jedno jediné „ano“, to ale nakonec bohužel nepřišlo.
Ten, kdo hraje nějakou hru, už se do této situace zřejmě dostal. Kamarád má skvělou zbraň, takže udělám všechno pro to, abych ji měl také. Hráči se nebojí za tzv. skiny do her utrácet velké peníze. A toho je teď důkazem i obchod, který se pekl ve světě Counter-Striku.
V CSGO je nastíněná situace asi nejrozvinutější. Střelci vylepšují své postavy i účinkování ve hře zejména díky nožům. Těch je v „céesku“ několik stovek, možná i tisíc. Ty nejlepší mají velkou cenu, ani ta ale pro mnohé nepředstavuje nějakou větší překážku.
Za jedinečné nože se ale neplatí herní měnou, nýbrž tou opravdovou. Nejdražší „weapon“, který je ve hře možné sehnat, začíná cenově i na několika milionech českých korun. V průběhu předešlých měsíců a let k několika transferům došlo, ten největší ale bohužel nevyšel.
Šílených 32 milionů korun za věc do hry
Taková je cenovka, kterou majitel bohužel či bohudík odmítl. Šlo o nůž s názvem Karambit | Case Hardened (Blue Gem), který si majitel cení nad všechno na světě. Když se sběratelský předmět do hry dostal, stál zhruba 200 tisíc dolarů. Experti ale už tehdy věděli, že cena poroste.
Těchto nožů se totiž ve hře pohybuje pouhopouhých 11. Zmiňovaný majitel vlastní jeden z nich a nebyl se ho ochotný vzdát ani za 1,5 milionu dolarů, tedy asi 32 milionů korun. Jistojistě by šlo o největší obchod v historii hry.
Někteří nad jeho smýšlením kroutí hlavou, druzí ale vědí, že v budoucnu se cenovka Karambitu vyšplhá ještě výš. I tak je ale 32 milionů korun za nůž do hry pro smrtelníky nepředstavitelná cifra. Jen si představte, kolik jiných věcí by si za ně mohl dotyčný pořídit.
Vše nakonec zarazil majitel.