Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Happy end se nekonal! EG do finále neprošli. Triumf v LCS Lock-In slaví Team Liquid

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už, už to vypadalo, že mají Evil Geniuses našlápnuto v letošním ročníku LCS k parádnímu úspěchu. Opanovali skupinu a cestou do semifinále se zbavili řady favoritů. Jenomže předposlední krok nezvládli, brány finále jim zabouchl přímo před nosem Team Liquid.

  Severoamerická nejvyšší soutěž v League of Legends se letos hrála trochu netradičně. To nám vlastně předpovídá už samotný název – Lock-In. Burácení ochozů a elektrizující atmosféra? Tak to byste při LCS hledali jen marně.

  Tréninkové podmínky seděli mnohým týmům, prémii v přepočtu tři a půl miliony korun si ale mohl odnést jen jeden. I na tuhle otázku už ale odpověď známe. První trofej v roce 2021 zvedal nad hlavu Team Liquid.

  Tomu se loňský rok zmítaný pandemií nemoci covid-19 příliš nevydařil. Číslo v kolonkách trofejí? 0. Navíc vyhoření na WORLDS i ztráta hvězdy. Letos to ale zřejmě bude o něco lepší.

  Výběr TL narazil v semifinále na zmiňované Evil Geniuses a spekulovalo se o tom, že nastane velká bitva. Jenže opak byl pravdou, první zmiňovaní porazili rozjetého soka jasně 3:0 a slavili postup do finále. Tam si na Team Liquid brousil zuby Cloud9, který v semifinále vyřadil po velké bitvě 100 Thieves.

  Team Liquid v jarní fázi LCS? Jasný favorit

  Finálové klání se neslo ve znamení tuhého boje, který ale nakonec opanoval TL. Těsným výsledkem 3:2 si zajistil hned několik věcí: tučnou prémii, první trofej roku a také výhodnou pozici favorita pro jarní fázi LCS.

  „I přesto, že jsme prohráli, hodně jsme se toho naučili. Už se nemůžu dočkat jarní odvety,“

  prohlásil po finále Američan Robert „Blaber“ Huang ze služeb Cloudu9.

  Co jiného také Cloudu9 zbývá. I jeho tým ale hlásí skvělou formu a před nadcházejícím dalším měření sil v nejlepší severoamerické lize v League of Legends má také velké oči. Nikoho ale nečeká nic jednoduchého, ještě navíc, když se zase bude hrát před zavřenými dvěřmi.

  Team Liquid, Cloud9, Team SoloMid, Evil Geniuses, 100 Thieves, Golden Guardians, Immortals, Dignitas, CLG a FlyQuest. Všechny tyhle týmy už se chystají na rozjezd další fáze letošní sezony – tedy jarní část LCS. Vše odstartuje 5. února, takže mají hráči zhruba týden volna.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS