Více
  31 C
  Czech
  Čtvrtek, 30 června, 2022

  Faker dosáhl 1000 odehraných profesionálních zápasů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Legendární mid laner T1 Lee “Faker” Sang-hyeok se stal teprve druhým hráčem v historii, který ve své profesionální kariéře dosáhl 1000 zápasů. Tím si hráč přidal další obrovský milník ke své už tak legendární kariéře.

  Dnešní Fakerův zápas proti KT měl mnoho důsledků a sázek. Když trojnásobný mistr světa usedl na své místo v LCK Areně, připravil se na zápas, který měl rozhodnout o tom, zda T1 zakončí první polovinu turnaje bez porážky.

  Faker a T1 nakonec v dnešní sérii odvrátili útok KT Rolstera, když mid laner vytáhl dva ze svých charakteristických výběrů šampionů LeBlanc a Ahri. Své bývalé soupeře z Telecomu ovládli, když T1 zakončili první polovinu zápasu s výsledkem 9:0 – a jak lépe dosáhnout tak velkého milníku než ve své 1000. hře.

  Na oslavu svého 1000. odehraného zápasu připravil midlaner T1 400 krabic smaženého kuřete na grilu a nápoje pro všechny přítomné, kteří sledovali jeho zápas proti KT.

  Vtipné je, že i když šlo o velkolepou událost, není první, komu se tento výkon podařil.

  Vzhledem k rozvrhu hráčů a Fakerově tendenci dělit se o čas s dalším T1 mid lanerem byl prvním hráčem, který tohoto milníku dosáhl, jeho spolužák ze střední školy DRX AD Carry Deft během svého včerejšího vítězství proti DWG KIA. Ačkoli všech 1000 Fakerových her bylo odehráno pod jedním praporem.

  Fakerova historie

  Přes 669 výher a 331 proher, což v součtu dává 66,9 % vítězství. Získal devět titulů LCK, dvě vítězství na MSI, to vše ve spojení se svými třemi tituly mistra světa.

  Od svého příchodu do T1, dříve SKT, v roce 2013 se Faker stal základním kamenem organizace a pomohl esportovnímu týmu přerůst v jeden z nejznámějších esportových týmů na světě.

  Ve svých 25 letech Faker stále předvádí výkony na vysoké úrovni, kterými se proslavil už v dřívějších dobách. S 1000 odehranými zápasy a bilancí 9-0 v LCK Spring Split 2022 má Faker všechny předpoklady k tomu, aby se v roce 2022 vyšvihl zpět na vrchol a ještě letos vyhrál své čtvrté mistrovství světa.

  Prozatím může Faker oslavovat tento milník dlouhověkosti na poli kariéry, které ji příliš postrádá. Poté se spolu s T1 zregeneruje a připraví na zápas proti Nongshim RedForce 20. února, kde se bude snažit vylepšit svou dělenou bilanci na 10-0.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ