Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  EternaLEnVy a Ryoya se loučí s profesionální Dota 2 scénou

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dvě významná jména severoamerické scény Dota 2, EternaLEnVy a Ryoya, dnes oznámila svůj odchod z profesionální scény.

  Ryoya a EternalEnVy mají dva z nejdelších životopisů v severoamerické Dota 2 scéně. Oba hráči jsou součástí scény téměř od spuštění hry, ale vždy přijde čas, kdy se hráč marně snaží najít tu správnou vůli se ve hře dále zlepšovat. Dota 2 je neustále se vyvíjející hra, což znamená, že udržet se na vrcholu bude stejně těžké jako se tam dostat. Dvě legendární jména dnes sice oficiálně odstoupila, ale není pochyb o tom, že inspirovala stovky hráčů, aby tvrdě trénovali a pracovali na dosažení podobných výšin.

  Ryoya, aktivnější z této dvojice, uvedl, že už nemá takovou radost z hraní Doty 2. Ryoya byl na soutěžní scéně aktivní od roku 2014 a naposledy hrál za jednoduše TOOBASED, se kterým se rozloučil v květnu. Přestože se po výbušné sezóně v nižší divizi dostali do první divize, nedokázali simply TOOBASED dosáhnout na vysoké umístění v NA DPC a nakonec byli přeřazeni do druhé divize.

  Kontroverzní legenda

  EternaLEnVy naopak na profesionální scéně nějakou dobu chyběl. Po svých slavných časech v týmu Secret v roce 2015 si EternaLEnVy odskočil do několika týmů. Fnatic, Cloud9, compLexity a beastcoast jsou jen některé z týmů, jejichž součástí byl až do roku 2021, protože hráč hrál také s různými stacky.

  Na Redditu se nedávno objevil příspěvek s poklonou, ve kterém se fanoušci ptali, zda někomu nechybí, když ho vidí hrát profesionálně. EternalEnVy často dával přednost hrám s vysokým rizikem a vysokou odměnou, díky čemuž bylo jeho sledování zábavou. Memy jako fiftEE/fifEE a Scientists Baffled zůstanou ve světě Dota 2 jako odkaz EternalEnVyho.

  V posledních letech si ale legendární carry hráč zkazil reputaci tím, že po téměř každém jeho příchodu do týmu byl vykopnut někdo z původní soupisky. Hráči s ním tím pádem nechtěli hrát. Dokonalým příkladem tohoto chování bylo vyhození Ohaiya z Fnaticu – ten byl členem týmu téměř tři roky. Po příchodu EnVyho a následné kvalifikaci na Major tým uspořádal pizza party, na které bylo Ohaiyovi oznámeno, že je vyloučen z týmu. Podobné situace se později opakovaly i v amerických stacích, kterých byl EnVy ke konci kariéry součástí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS