Více
  32.1 C
  Czech
  Pondělí, 27 června, 2022

  Team Liquid díky vítězství nad EG dosáhl mety deseti výher v jarním splitu LCS

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Team Liquid sice nemůže dosáhnout na rekord 15:0, kterým se v LCK pyšní T1, ale i nadále dokazuje hráčům a fanouškům LCS, čeho je supertým schopen. Do konce jarního splitu LCS 2022 zbývají pouhé dva týdny a Liquid si dnes připsal další vítězství, když se mu povedlo porazit Evil Geniuses.

  Tímto vítězstvím prodloužili svou sérii na pět výher v řadě a stali se prvním týmem LCS, který v tomto splitu dosáhl celkového počtu 10 výher. Liquid se blíží k tomu, co může velmi dobře znamenat první místo na konci základní části.

  Těžícím z dalšího off-meta picku v tomto splitu byl Bwipo, který se tentokrát rozhodl pro Luciana – šampiona, který se kvůli buffům zaměřeným na posílení jeho síly v duo lanech příliš neprosadil jak v solo queue, tak v profesionální hře. Lucian je čtrnáctým šampionem, kterého Bwipo od začátku splitu hrál, a prvním tradičním ADC, kterého letos hrál v top lane. Hlavní ADC Liquidu, Hans Sama, měl další hvězdnou hru, když svou druhou hru za Ezreala v tomto splitu zakončil na 5/2/3 s 66,7 procentní účastí na všech killech ve hře.

  Santorin se ukázal být jednou z nejdůležitějších součástí úspěchu Liquidu v celém zápase. Stejně jako Xin Zhao, na kterém má 91 procentní úspěšnost vítězství v 11 hrách tohoto splitu, sloužil Santorin jako tvrdý engage pro Liquid na všechny squishy šampiony EG a často tak zabraňoval některým členům EG v odvetě.

  EG strávili solidní část mid-gamu snižováním náskoku, který Liquid nashromáždil, pomalu, ale jistě snižovali rozdíl mezi zlatem obou týmů a odmítal pusit Liquid ke klíčovým cílům, které by je přinesly vítězství. Ačkoli občas naháněli Liquidu strach, nakonec měl však Liquid příliš velký tlak na to, aby je EG dokázali zastavit, což jim umožnilo udržet si první místo v LCS.

  Po tomto zápase, ve kterém Liquid ani jednou nepustili svůj náskok, se tým pyšní nejvyšším počtem zabití a nadále patří mezi nejlepší týmy v LCS. Do konce jarního splitu zbývají pouhé dva týdny a Liquid chtějí zakončit základní část na vytouženém prvním místě, ačkoli Cloud9, FlyQuest a 100 Thieves se je aktivně snaží sesadit.

  Liquid zakončí šestý týden základní části zítra proti C9, zatímco EG doufají, že se jim podaří znovu zažehnout oheň proti TSM.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ