Více
  11 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  RNG jsou vládci MSI 2022, ve finále porazili T1

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tým Royal Never Give Up získal v neděli svůj druhý titul Mid-Season Invitational, když na MSI 2022 v jihokorejském Pusanu porazil korejského zástupce T1 3:2.

  Ve finále se utkaly dva předsezónní favorité turnaje. Na vrchol však vystoupal outsider RNG, který se stal historicky prvním týmem, který získal tři tituly na MSI. T1 pokračují ve svém mezinárodním titulovém suchu, přestože na tomto MSI a na MS 2021 hluboce propadli. Organizace nezískala titul mezinárodního turnajového šampiona od roku 2017.

  Průběh zápasu

  RNG zahájili finále přesvědčivým vítězstvím nad divokým draftem T1. Top laner T1 Choi “Zeus” Woo-je zamkl Jayce a bot laner T1 Lee “Gumayusi” Min-hyeong vybral Caitlyn, dva šampiony, kteří během MSI 2022 nebyli v metě. Tyto výběry se jim vymstily, protože oba byli nefavority. Největší změnu hry však přinesl Zeusův soupeř na lince, Chen “Bin” Ze-Bin z RNG, který na Gwen vykázal 13/0/3 KDA (zabití/smrti/asistence) a zajistil RNG vedení 1-0.

  Ve druhém zápase se T1 podařilo vyhrát hlavně díky neuvěřitelnému výkonu Fakera na Lissandře a souboji u Barona, který T1 zvládli a vyrovnali stav série na 1:1.

  Další dva zápasy se otočily. Každý tým rozdrtil druhého finalistu a vynutil si rozhodující pátý zápas. V páté hře se však Faker a T1 ocitli v převaze. RNG získali brzkou výhodu na všech linkách. Pátou hru ukončili za méně než 30 minut, když RNG drželi trofej ze své týmové základny v Číně. Diváci v Pusanu ohromeně sledovali, jak ze stropu padají konfety na prázdnou levou stranu pódia, kde měli být RNG. Díky přísným omezením COVID-19 v čínské Šanghaji však RNG hráli a vyhráli MSI 2022 na dálku.

  Jungler RNG Yan “Wei” Yang-Wei si za svou solidní hru během celého finále vyzvedl ocenění MVP. Kontrole cílů ze strany RNG se v průběhu celého finále nikdo nevyrovnal.

  Vítězství RNG v sérii nejlepší z pěti proti T1 bylo jejich vůbec prvním v pěti setkáních obou týmů. Nyní však byla lepší chvíle, než kdy jindy, aby se chopili šance, protože RNG přerušili remízu, kterou měli s T1, pokud jde o počet titulů MSI. RNG má nyní tři tituly MSI, což je nejvíce ze všech týmů v historii League of Legends. Mid laner RNG Li “Xiaohu” Yuan-Hao se také stal prvním hráčem, který získal dva tituly MSI ve dvou různých rolích poté, co loni získal titul na topu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS