Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Příznivci e-sportu volají po zařazení na OH! Organizátoři zvažují už rok 2028

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Olympijské hry v japonském Tokiu pomalu finišují, už teď se ale mluví o těch dalších. Za 3 roky by se měla pochodeň přesunout do Paříže, v roce 2028 pak do Los Angeles. A právě tam by měl přijít obrovský zlom – organizátoři totiž přemýšlí o tom, že by do programu natrvalo zařadili i počítačové hry.

  Příznivci e-sportu volají po tomhle kroku už nějaký pátek. I když nutno říct, že zase tak chytrý krok to pro nově rozjíždějící se sféru není. Už bez olympijské „reklamy“ vydělávají herní společnosti miliardy korun a jejich popularita roste.

  Jen vloni se na živé přenosy, turnaje a další eventy těch nejoblíbenějších titulů dívalo přes půl miliardy lidí (!). Proto je v podivem, proč by někdo chtěl tahat hry i na olympiádu. Tady ale přichází na scénu druhá strana – pořadatelé.

  Mezinárodní olympijský výbor se už nechal před časem slyšet, že by chtěl hry do programu zařadit. Aby ne, vždyť právě ty generují neskutečné peníze, na které se při organizaci olympiády slyší. Vše by mohlo klapnout už v roce 2028.

  A to z jednoho prostého důvodu. Casey Wasserman, boss losangeleské olympijské komise, je velkým fanouškem e-sportu. „Vidíme v tom potenciál,“ prozradil před časem pro ESPN. Dokonce už založil i firmu, která by měla celému procesu napomoct.

  Co by se mělo hrát?

  Jasno mají samotní nadšenci i hráči. Hrát by se mělo League of Legends, Counter-Strike nebo Pokémon GO. Tedy ty nejoblíbenější tituly, které jsou v tomto prostředí k mání. Hlavně poslední zmiňovaná hra nabírá neskutečné popularity.

  Hráčská základná čítá celosvětově přes 700 tisíc lidí, což není zanedbatelné číslo. Hrát by mohli jednotlivci, ale i týmy. „Dostaňte je tam,“ volají mnozí. Zase tak horké to ale nebude, hry zvolené pro olympiádu by se totiž měly podobat sportům.

  Zkoušelo se to už letos v Tokiu. Tzv. Olympic Virtual Games byly na programu zhruba měsíc před skutečnými olympijskými hrami a vybraní jedinci v nich soupeřili v baseballu, cyklistice, windsurfingu nebo motorsportu.

  Uvidíme, kam se případ za těch dalších 7 let posune.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS