Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  FaZe Clan zažívá temné časy. Tragické výkony odnese „coldzera“

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Slavná organizace s názvem FaZe Clan, to už zdaleka není takový „válec“ jako v minulosti. Neuspokojivé výsledky, žádné větší úspěchy a podle hltv.org dokonce patří týmu z USA na scéně CSGO až 25. místo. Trápení odnese Brazilec „coldzera“, kterého vedení posílá na lavičku.

  Marcelo „coldzera“ David na lavičce náhradníků. Už tohle samo o sobě naznačuje, jak se situace v týmu v současné době má. Brazilec patří do společnosti jedněch z nejlepších hráčů Counter-Striku v historii, teď si ale bude muset zvyknout na novou roli.

  Není to ani tak dávno, co si „coldzera“ podmanili celou scénu téhle kultovní střílečky. Dvakrát po sobě, přesněji v letech 2016 a 2017, si vysloužil nálepku top světového hráče č. 1. Do FaZe Clanu přišel Brazilec v roce 2019.

  U prvního týmu vydržel celkem 615 dní, žádné větší úspěchy ale jeho angažmá v USA nepřineslo. Jediným „pořádným“ vítězstvím byl triumf na BLAST Pro Series: Copenhagen 2019. Od té doby nic. Pád ikonického klubu jeho konec dokonale dokresluje.

  „Jdu na lavičku, rozmyslím si své další kroky,“ napsal na své sociální sítě. „Chci poděkovat FaZeu a svým spoluhráčům popřát hodně štěstí,“ dodal Brazilec.

  Kdo ho v týmu nahradí?

  Spekulací je až, až, jedno jméno ale soupeřům FaZeu nahání hrůzu tak, jako žádné jiné. Z lavičky by se mohla vrátit zpět do „áčka“ švédská superstar „olofmeister“. Olof Kajbjer už byl dokonce spatřen na jednom z tréninků.

  Ani ten ve svých 29 letech neprožívá zrovna zářivé období. Švéd „pendluje“ mezi lavicí náhradníků a do dění v Counter-Striku zasahuje jen zřídka. I tak by mohlo povolání někdejšího nejlepšího hráče přinést FaZe Clanu kýžený úspěch.

  Jestli „olofmeister“ oblékne dres svého týmu i popáté, to ukáže až čas. „Olofmeister brzy ukončí kariéru,“ nechal se před časem slyšet právě „coldzera“. Teď by ale mohl jeden druhého v týmu nahradit.

  Švéd s koncem na profesionální scéně skutečně kalkuloval a dokonce zvažoval přechod ke konkurenčnímu Valorantu. Nic z těchto informací se ale nepotvrdilo. FaZe Clan se bude chtít „vydrápat“ zpět na vrchol, kdo mu v tom ale pomůže, je zatím zahaleno tajemstvím.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS