Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  V Číně se ilegálně sází na zápasy League of Legends! Může nás to zničit, myslí si Olleh

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V nejlidnatější zemi světa se řeší průšvih na scéně e-sportu. Tedy přesněji – začne. Bývalý hráč Teamu Liquid, Olleh, si totiž myslí, že objevil vrcholek ledovce ilegálních sázek. Kanceláře prý nabízejí vymyšlené kurzy na duely profesionálů na sólo dráze. A plní si tím kapsy.

  Kima Joo-sungu znají znalci League of Legends spíše pod přezdívkou Olleh. Rodák z Jižní Koreji oblékal během své kariéry barvy Teamu Liquid, nyní působí jako kouč ve výběru Golden Guardians Academy. O dění v profesionálním e-sportu se stále hodně zajímá, proto jeho pozornosti neunikla akce: Čína a ilegální sázky.

  Jde vlastně o to, že některé čínské sázkové kanceláře nemají dostatečné povolení, aby umožnili lidem sázet. Ještě navíc na sólové hráče, u kterých se na nějakou sérii nebo formu moc nehraje. Největší „oblíbenec“ by měl být Lee “Faker” Sang-hyeok. Jeho zápasy v League of Legends prý někdo neznámý řídí a nutí ho hrát podle představ provozovatelů sázkovek.

  Olleh se obává, že tohle je jen začátek. Myslí si, že by se podobné obrázky mohly klidně objevil i v Evropě nebo Severní Americe. Průšvih by to byl ohromný a zasáhl by celou profi scénu. „Pokud se to stane znovu a znovu, streameři přestanou vysílat tak často,“ prohlásil 26letý Jihokorejec. „Měli bychom to co nejdříve podchytit,“ vyzívá.

  A má pravdu. E-sportová komunita mu nemá důvod nevěřit. I samotní fanoušci si všimli, že když Faker hraje sám, působí všechno trochu podivně. Uvidíme, co vyplave na povrch příště. Sázky ale v jakémkoliv sportu nebo e-sportu vždycky představují veliký problém.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS