O povinné vojenské službě v Jižní Koreji by mohla vyprávět řada sportovců a známých osobností. Zpěváci, golfisté, fotbalisté či olympionici. Ti všichni musejí bezpodmínečně narukovat. Omluvu dostávají jen někteří za mimořádné výkony a služby státu. A v to teď doufá i „Faker“.
Vyspělá technologická velmoc, „Mekka“ počítačových her a rodiště těch nejlepších hráčů planety. Tak se dá mluvit o Jižní Koreji v tom dobrém. Na druhé straně je tu ale i hrozba ze severu zvaná KLDR a ne zrovna ideální vztahy s okolními zeměmi.
I z tohoto důvodu v Jižní Koreji stále funguje povinná vojenská služba. Tu si musí, jak už bylo řečeno, odškrtnout téměř každý. Třítýdenní pobyt mezi vojáky musel nedávnou zvládnout třeba fotbalista Heung-Min Son z londýnského Tottenhamu.
Ani on se vojně nevyhnul. I když nutno říct, že se mu povinný výcvik díky triumfu na Asijských hrách výrazně zkrátil. To samé by teď rád zvládl i „Faker“. Jeden z nejslavnějších hráčů League of Legends, který stejně jako jeho krajan pokukuje po triumfu.
Na Asijské hry, které se budou konat v první polovině příštího roku 2022 v Číně, se dostane i e-sport:
- Street Fighter V
- Dota 2
- League of Legends
- FIFA
- Hearthstone
- PUBG Mobile
- Arena of Valor
- Dream Three Kingdoms 2
Zlatá medaile na Asijských hrách se považuje za onu službu státu z hlediska úspěchů na sportovním poli. Giga akce patří po mistrovství světa ve fotbale a olympijských hrách mezi nejsledovanější akce na celém světě.
Na vojnu musí „Khan“
V historii už se tohle několikrát stalo. Jihokorejci, kteří hrají League of Legends, museli své týmy opustit a nějaký čas vykonávat povinnosti ve své domovině. Po návratu se pak málokterým povedlo navrátit se do dřívější formy.
„Faker“ má ještě čas a vítězstvím na Asijských hrách by mohl získat řadu výhod. Jeho krajan „Khan“ ale na výběr nemá. Top-laner z DAMWONU musí svůj výběr opustit ihned po Worlds a nastoupit do plné polní.
V pořadí 19. Asijské hry se budou konat v únoru v čínském městě Chang-čou.