Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  FunPlus Phoenix v plné formě vyřadili DRX

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V nižší skupině turnaje VALORANT Champions Tour 2022 Stage 2 Masters porazila organizace FunPlus Phoenix DRX 2:0 a v semifinále nižší skupiny se utká s týmem Fnatic. Po této prohře jsou DRX ze soutěže vyřazeni a na další mezinárodní souboje si musí počkat až do turnaje Champions.

  Toto utkání bylo odvetou ze skupinové fáze. DRX z něj vytěžili vítězství nad FunPlus Phoenix v době, kdy hráli s náhradním hráčem Mathiasem “SEIDER” Seiderem. Nyní, s Dmitrijem “SUYGETSU” Ilyushinem zpět na soupisce pro vyřazovací část, se tým, který se po dvě fáze udržel blízko špičky regionu Evropy, Středního východu a Afriky, probojoval mezi nejlepší čtyři a uvidí diváky v Kodani.

  “Cítíme se teď mnohem sebevědoměji, protože je pro nás důležitá týmová chemie. Nejenže to bylo vítězství, ale bylo to i sebevědomé vítězství. Na tomto turnaji jsem si přál dvě věci: první bylo, aby si všichni zahráli na pódiu před diváky, a druhou bylo kvalifikovat se na šampionát. Obojí se nám podařilo, takže všechno ostatní je pro nás teď bonus,” řekl hráč FPX Kyrylo “ANGE1” Karasov.

  Ange1 rychle poukázal na problémy, které měl jeho tým při prohře s DRX ve skupinové fázi a které se většinou točily kolem věcí, které nemohl ovlivnit; toto prohlášení rozhodně dobře zestárlo, protože se vrátila kompletní sestava a všichni pracují v tandemu.

  Nejlepší hráč týmu

  Vzhledem ke všem zkušenostem, které má tým dohromady a se kterými míří do 2. fáze Masters, je třeba, aby si klíčoví hráči udrželi nejlepší formu po celou dobu turnaje. Mnozí z nich to rozhodně dokázali. Nejlepším příkladem toho je na této soupisce Ardis “ardiis” Svarenieks, který vede celou soutěž jak v ACS (263,5), tak v počtu odehraných kol po boku tří svých spoluhráčů (311). V této sérii DRX dokonce ukázal větší flexibilitu, když nastoupil na Jett za Ascent a pomohl dovést svůj tým k vítězství. Nebyla to volba agenta, se kterou by byl při vstupu do série spokojen, ale byl rád, že to vyšlo.

  “Budu upřímný: Jetta nesnáším. Nemám rád nového Jetta, a proto si ho nevybírám. Spoluhráči mi říkají, ať si ho vyberu, a já vždycky říkám, že nechci. Po tréninku mě hráči i trenéři přesvědčili, že Jett by pro nás mohl znamenat výhru. Když jsme ho pak rozběhli, vyhráli jsme, takže to naštěstí dopadlo ve prospěch našeho týmu,” řekl Ardiis.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS