ZajímavostiZaměstnanci Microsoftu bojují za lepší zacházení

Zaměstnanci Microsoftu bojují za lepší zacházení

Odborové organizace v USA se již od dob těsně po občanské válce snaží zajistit spravedlivé a rovné zacházení s pracovníky v různých odvětvích. Ačkoli se názory na odbory od jejich vzniku různí, je nesporné, že zlepšily život pracovníků v nich pracujících. A nyní někteří herní QA testeři ze studií vlastněných společností Microsoft oficiálně založili vlastní.

Podle dnešního tweetu z oficiálního účtu Communications Workers of America, odborové organizace podporující tento krok, vyhrála Zenimax Workers United svou nabídku na vytvoření odborů. To znamená, že skupina více než 300 QA testerů ve společnosti Microsoft se stala největší odborovou organizací v oblasti technologií v současnosti, přičemž Microsoft s podmínkami odborů souhlasil.

Velká novinka ve světě Microsoftu

Těchto 300 pracovníků je rozprostřeno napříč studii společnosti ZeniMax, jako jsou id Software, Bethesda a Arkane. Tyto týmy stojí za některými z nejpopulárnějších her, které v poslední době vyšly, a také za těmi nejočekávanějšími. Je nepochybně v zájmu Microsoftu, aby tito zaměstnanci byli spokojení, když na ně spoléhá při tvorbě letošních exkluzivních titulů pro Xbox, jako jsou Redfall a Starfield.

Možná se jedná o první odbory, se kterými se Microsoft ve své téměř 48leté historii setkal. Jeho ochota souhlasit se založením odborů by mohla být pobídkou pro další části společnosti, aby se také spojily a vytvořily odbory. Pokud mohou lidé, kteří testují hry, založit odbory tak snadno, pak by to pravděpodobně nemělo být nic složitého ani pro ty, kteří hry skutečně vytvářejí.

Podle citací, které poskytl Axios, různí testeři QA uvedli, že doufají, že to ukončí náhlá období krize, nespravedlivé odměňování a nedostatek příležitostí k růstu v rámci společnosti. „Těšíme se, že se v dobré víře zapojíme do vyjednávání a budeme pracovat na kolektivní smlouvě,“ uvedl další tester.

Odbory se od konce roku 2021 objevují napříč celým herním průmyslem, přičemž společnosti jako Blizzard, Raven a Proletariat získaly oficiální organizace určené pro zaměstnance. S tím, jak se v herní a technologické oblasti objevuje stále více odborů, je jen pravděpodobnější, že to pracovníci budou vnímat jako příležitost začít žádat lepší zacházení. A to je vzhledem k událostem v posledních letech jedině dobře.

Doporučujeme

Nenávist místo fandění. Komunita hry VALORANT překračuje všechny meze a hráči čelí výhrůžkám smrtí

Esport má být především o soutěžení, emocích a podpoře oblíbených týmů. V posledních měsících se ale komunita kolem populární střílečky VALORANT stále častěji dostává za hranici zdravého fanouškovství. Výhrůžky smrtí, nepodložená rasová obvinění i útoky na rodiny hráčů ukazují, že toxické chování některých fanoušků představuje stále větší problém.

LEVIATÁN si v Londýně vybojoval odvetu o titul

VALORANT Masters London nabídne ve finále odvetu. LEVIATÁN se po pádu do spodní části pavouka dokázal vrátit až do posledního zápasu turnaje, kde znovu narazí na Paper Rex.

Major v Kolíně vyvrcholí soubojem Falcons s FURIÍ

IEM Cologne Major zná své finalisty. O titul v Counter-Striku si zahrají Team Falcons a FURIA, dva týmy, které prošly náročným play-off přes soupeře z nejužší světové špičky.

Falcons vyřadili Vitality a ukončili jejich sen o třetím Majoru

Team Falcons se postarali o jeden z největších zásahů do play-off IEM Cologne Majoru. Ve čtvrtfinále porazili světovou jedničku Vitality 2:1 a ukončili jejich cestu za třetím Major titulem v řadě.

Spirit a G2 přilákali přes dva miliony diváků

Čtvrtfinále IEM Cologne Majoru mezi Spirit a G2 se zapsalo do historie Counter-Striku. Pětihodinový souboj přinesl nejen postup Spirit do semifinále, ale také nový divácký rekord éry CS2.

Aurora přehrála BetBoom a míří do semifinále

Aurora zvládla čtvrtfinále IEM Cologne Majoru 2026 v Counter-Striku 2 a postoupila mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. BetBoom porazila jasně 2:0 a v play-off zatím neztratila ani mapu. Turecká sestava tak dál drží šanci na titul v Kolíně.

Alexander „br0“ Bro je mimo základní pětku NRG

Americká organizace NRG mění sestavu svého týmu v Counter-Striku 2. Dánský hráč Alexander „br0“ Bro končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Klub se pro změnu rozhodl po nepovedeném vystoupení na IEM Cologne Majoru 2026.

Team Spirit čeká play-off CS2 Majoru bez hallyho

Team Spirit čeká play-off IEM Cologne Majoru 2026 bez hlavního trenéra. Sergej „hally“ Šavajev nebude stát za hráči ani v závěrečné části turnaje. Ruský tým se tak bude muset obejít bez něj v nejdůležitější fázi celé akce.

n1ssim končí v základní sestavě Legacy

Brazilský tým Legacy sahá po změně v sestavě Counter-Striku 2. Vinicius „n1ssim“ Pereira končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Organizace krok potvrdila krátce po vyřazení z IEM Cologne Majoru 2026.

Astralis po neúspěchu na Majoru mění trenéra

Astralis mění trenéra svého týmu v Counter-Striku 2. Dánská organizace se rozloučila s Casperem „ruggah“ Duem, který vedl sestavu od začátku roku 2024. Ke změně došlo krátce po neúspěchu na IEM Cologne Majoru 2026.

Team Secret se loučí s veteránem Valorantu

League of Legends míří na další velký mezinárodní turnaj. Mid-Season Invitational 2026 se letos odehraje v jihokorejském Tedžonu a postaví proti sobě nejlepší týmy z hlavních regionů. Ve hře nebude jen titul, ale i důležitá výhoda pro světový šampionát.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama