Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Střílečkám vládne Skandinávie! TOP hráče má hlavně Finsko. Jak jsou na tom Češi?

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Říkali jste si někdy, v jaké zemi se hráčům Counter-Strike daří nejvíce? Pokud ano, máme pro vás odpovědi. Studie společnosti Leetify zanalyzovala stav v jednotlivých státech světa. A došla k celkem pozoruhodným výsledkům. Nejlépe se CSGO daří ve Skandinávii.

  Counter-Strike, to je na poli stříleček světový fenomén. A závěrečným slovem předešlé věty by se vlastně dal shrnout i příspěvek celému prostředí počítačových her. Ať už se CSGO s Valorantem pere sebevíc, pořád mu patří velice silné postavení.

  Tak či tak legendární „céesko“ pořád táhne a točí se v něm hromada peněž. Na hře ujíždějí tradiční ležérní hráči, ale také profesionálové. Pojďme ale k tomu hlavnímu, tedy průzkumu Leetify. Firma cílila na hráče s hodností Global Elite.

  Zasvěceným bude tohle označení určitě říkat mnohé, těm méně zainteresovaným ale nemusí. Global Elite, to je nejvíc, čeho se dá ve hře dosáhnout. Když se v Counter-Strike: Global Offensive pyšníte touto hodností, tak víte, že lepších už je jen málo kolegů.

  Leetify se pokusila zjistit, kolik tzv. Global Elite hráčů má každá země v přepočtu na 1 milion obyvatel. A dobrala se velice zajímavý odpovědí. Scéně kraluje Skandinávie, tedy přesněji Finsko. Ta má top hráčů na milion obyvatel zhruba 3362.

  Slovensko lepší než Česká republika

  Společnost Leetify sbírala data z asi 7 milionů jednotlivých zápasů a dokonce došla i k faktu, že Global Elite tvoří 1,04 % všech hráčů CSGO. Analýza odhalila, že těsně za Finy se pohybuje s 2046 nejlepšími hráči Estonsko, v závěsu je pak Dánsko.

  Jak je na tom Česká republika? Žádná sláva to není. Před Čechy jsou i takové národy jako třeba Islanďané, Lotyši, Litevci, Severní Makedonci nebo Bělorusové. Nutno však říct, že těchto lidí je vesměs o dost méně než obyvatel Česka.

  O 77 méně Global Elite hráčů v přepočtu na 1 milion obyvatel mají Češi v poměru se Slováky. Zato oproti Brazílii, Francii nebo Ukrajině má Česká republika v těchto hodnotách navrch. Zda je podobná studie směrodatná či ne, uvažte sami. V každém případě jde o zajímavost.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS