Více
  10.5 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Riot Games vyzvalo pracovníky, aby se vrátili do kanceláří bez požadavků na očkování a roušky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Podle čtvrteční zprávy společnosti Waypoint se zaměstnanci společnosti Riot Games vracejí do své kanceláře v Los Angeles, aniž by vyžadovali masky nebo vakcíny covid-19. Článek tvrdí, že někteří zaměstnanci Riotu se bojí vrátit, zatímco jiní kvůli tomuto rozhodnutí podali výpověď.

  Waypoint uvedl, že bezpečnostní ředitel společnosti Riot Games Christopher Hymes poslal zaměstnancům zprávu, že společnost upouští od povinnosti používat v kanceláři masky a od požadovaného testování zaměstnanců, kteří nepředložili doklad o očkování. Důvodem změny bylo zrušení povinnosti masek uvnitř budov v Los Angeles spolu s pokyny organizací jako WHO, CDC a OSHA.

  V posledních dvou letech přešli vývojáři na práci na dálku, takže herní společnosti se potýkají s problémem, kdy by se zaměstnanci měli vrátit do kanceláře uprostřed přílivu a odlivu covid-19, nebo zda si převážně úspěšný přechod na hybridní a vzdálenou práci vyžaduje trvalejší změnu.

  Upcomer oslovil společnost Riot Games s žádostí o komentář, ale ta do doby zveřejnění článku neodpověděla.

  Společnost Riot Games také nainstalovala systém filtrace vzduchu s hodnocením MERV, sledování kontaktů, každodenní hodnocení zdravotních rizik při vstupu do areálu a bezplatné masky N95 pro zaměstnance, kteří je potřebují. Tyto služby poskytují i přesto, že k tomu nejsou nijak povinni.

  Navzdory těmto opatřením bývalý zaměstnanec Riotu citovaný v článku uvedl, že návrat do úřadu se vždy vznášel nad hlavami Rioterů. Několik členů týmu již odešlo, protože chtěli trvale pracovat na dálku.

  Článek také vyjádřil obavy z toho, že všechny předpisy společnosti Riot týkající se covid-19 v kanceláři vyžadují od zaměstnanců samoregulaci, od vzájemného požádání o nošení masek až po vlastní hlášení, když se nakazí covid-19. Mezitím zaměstnanci společnosti Activision Blizzard uspořádali virtuální odchod kvůli tomu, že společnost zavedla podobný soubor pravidel.

  Vyjádření Riotu k celé situaci

  “V souladu se zdravotními nařízeními okresu LA společnost Riot důrazně doporučuje, ale nevyžaduje, aby všichni jednotlivci nosili při pobytu na pozemku společnosti Riot pokrývku obličeje. Přesto víme, že někteří účastníci Riotu se budou cítit pohodlněji, když budou nosit masky, a chceme, aby náš areál byl místem, kde se lidé cítí bezpečně a mohou přijmout jakákoli opatření, která nejlépe vyhovují jejich potřebám. Vyzýváme Rioters k otevřené komunikaci a k empatii a vstřícnosti vůči těm kolegům, kteří se raději maskují,” uvedl ke změnám mluvčí společnosti Riot pro Waypoint.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS