ZajímavostiRiot Games vyzvalo pracovníky, aby se vrátili do kanceláří bez požadavků na...

Riot Games vyzvalo pracovníky, aby se vrátili do kanceláří bez požadavků na očkování a roušky

Podle čtvrteční zprávy společnosti Waypoint se zaměstnanci společnosti Riot Games vracejí do své kanceláře v Los Angeles, aniž by vyžadovali masky nebo vakcíny covid-19. Článek tvrdí, že někteří zaměstnanci Riotu se bojí vrátit, zatímco jiní kvůli tomuto rozhodnutí podali výpověď.

Waypoint uvedl, že bezpečnostní ředitel společnosti Riot Games Christopher Hymes poslal zaměstnancům zprávu, že společnost upouští od povinnosti používat v kanceláři masky a od požadovaného testování zaměstnanců, kteří nepředložili doklad o očkování. Důvodem změny bylo zrušení povinnosti masek uvnitř budov v Los Angeles spolu s pokyny organizací jako WHO, CDC a OSHA.

V posledních dvou letech přešli vývojáři na práci na dálku, takže herní společnosti se potýkají s problémem, kdy by se zaměstnanci měli vrátit do kanceláře uprostřed přílivu a odlivu covid-19, nebo zda si převážně úspěšný přechod na hybridní a vzdálenou práci vyžaduje trvalejší změnu.

Upcomer oslovil společnost Riot Games s žádostí o komentář, ale ta do doby zveřejnění článku neodpověděla.

Společnost Riot Games také nainstalovala systém filtrace vzduchu s hodnocením MERV, sledování kontaktů, každodenní hodnocení zdravotních rizik při vstupu do areálu a bezplatné masky N95 pro zaměstnance, kteří je potřebují. Tyto služby poskytují i přesto, že k tomu nejsou nijak povinni.

Navzdory těmto opatřením bývalý zaměstnanec Riotu citovaný v článku uvedl, že návrat do úřadu se vždy vznášel nad hlavami Rioterů. Několik členů týmu již odešlo, protože chtěli trvale pracovat na dálku.

Článek také vyjádřil obavy z toho, že všechny předpisy společnosti Riot týkající se covid-19 v kanceláři vyžadují od zaměstnanců samoregulaci, od vzájemného požádání o nošení masek až po vlastní hlášení, když se nakazí covid-19. Mezitím zaměstnanci společnosti Activision Blizzard uspořádali virtuální odchod kvůli tomu, že společnost zavedla podobný soubor pravidel.

Vyjádření Riotu k celé situaci

„V souladu se zdravotními nařízeními okresu LA společnost Riot důrazně doporučuje, ale nevyžaduje, aby všichni jednotlivci nosili při pobytu na pozemku společnosti Riot pokrývku obličeje. Přesto víme, že někteří účastníci Riotu se budou cítit pohodlněji, když budou nosit masky, a chceme, aby náš areál byl místem, kde se lidé cítí bezpečně a mohou přijmout jakákoli opatření, která nejlépe vyhovují jejich potřebám. Vyzýváme Rioters k otevřené komunikaci a k empatii a vstřícnosti vůči těm kolegům, kteří se raději maskují,“ uvedl ke změnám mluvčí společnosti Riot pro Waypoint.

Doporučujeme

Leviatán přepsal historii. Čtyři nováčci ukázali, jak vypadá budoucnost hry VALORANT

Před turnajem VALORANT Masters London patřili mezi největší favority zkušení Paper Rex. Nakonec ale slavila organizace Leviatán, která s jediným veteránem a čtyřmi nováčky získala historicky první titul pro Latinskou Ameriku. Její cesta ukázala, že dnešní VALORANT nestojí jen na individuálním talentu, ale také na psychické odolnosti a důvěře v mladé hráče.

Esports World Cup rozlosoval VALORANT, do akce jde 16 týmů

VALORANT na Esports World Cupu 2026 zná rozdělení týmů do skupin. V Paříži se představí 16 celků z hlavních regionů, které budou od 2. července bojovat o postup do play-off a prize pool ve výši 2 milionů dolarů.

Gaimin Gladiators po Majoru odstavili CS2 sestavu

Gaimin Gladiators sáhli po neúspěchu na IEM Cologne Majoru 2026 k ráznému kroku. Organizace přesunula zbytek své sestavy v Counter-Striku 2 na lavičku a znovu řeší, jak bude její projekt ve hře pokračovat. Důvodem nejsou jen výsledky, ale také změny v majorovém ekosystému a v rozdělování peněz ze samolepek.

FaZe posadili brokyho na lavičku

FaZe znovu mění základní sestavu v Counter-Striku 2. Lotyšský odstřelovač Helvijs „broky“ Saukants končí v aktivním line-upu a přesouvá se na lavičku. Organizace tak řeší další zásah do týmu, který se v posledních měsících hledá víc, než by si fanoušci velkého jména přáli.

Nenávist místo fandění. Komunita hry VALORANT překračuje všechny meze a hráči čelí výhrůžkám smrtí

Esport má být především o soutěžení, emocích a podpoře oblíbených týmů. V posledních měsících se ale komunita kolem populární střílečky VALORANT stále častěji dostává za hranici zdravého fanouškovství. Výhrůžky smrtí, nepodložená rasová obvinění i útoky na rodiny hráčů ukazují, že toxické chování některých fanoušků představuje stále větší problém.

LEVIATÁN si v Londýně vybojoval odvetu o titul

VALORANT Masters London nabídne ve finále odvetu. LEVIATÁN se po pádu do spodní části pavouka dokázal vrátit až do posledního zápasu turnaje, kde znovu narazí na Paper Rex.

Major v Kolíně vyvrcholí soubojem Falcons s FURIÍ

IEM Cologne Major zná své finalisty. O titul v Counter-Striku si zahrají Team Falcons a FURIA, dva týmy, které prošly náročným play-off přes soupeře z nejužší světové špičky.

Falcons vyřadili Vitality a ukončili jejich sen o třetím Majoru

Team Falcons se postarali o jeden z největších zásahů do play-off IEM Cologne Majoru. Ve čtvrtfinále porazili světovou jedničku Vitality 2:1 a ukončili jejich cestu za třetím Major titulem v řadě.

Spirit a G2 přilákali přes dva miliony diváků

Čtvrtfinále IEM Cologne Majoru mezi Spirit a G2 se zapsalo do historie Counter-Striku. Pětihodinový souboj přinesl nejen postup Spirit do semifinále, ale také nový divácký rekord éry CS2.

Aurora přehrála BetBoom a míří do semifinále

Aurora zvládla čtvrtfinále IEM Cologne Majoru 2026 v Counter-Striku 2 a postoupila mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. BetBoom porazila jasně 2:0 a v play-off zatím neztratila ani mapu. Turecká sestava tak dál drží šanci na titul v Kolíně.

Alexander „br0“ Bro je mimo základní pětku NRG

Americká organizace NRG mění sestavu svého týmu v Counter-Striku 2. Dánský hráč Alexander „br0“ Bro končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Klub se pro změnu rozhodl po nepovedeném vystoupení na IEM Cologne Majoru 2026.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama