Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Sentinels si chtějí pojistit tahouna. Případ „TenZ“ má ale velký finanční háček

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Když se před časem rozjela vlna přechodů hráčů z CSGO na Valorant, americký klučina „TenZ“ byl mezi prvními. Ve hře se stal prakticky ihned hvězdou, pak ale kariéra nabrala nečekaný spád. Odchod ze scény, vlastní tvorba, pak návrat. Teď se o jeho služby zajímají Sentinels. Je to ale o dost složitější.

  Pokud vám jméno Tyson „TenZ“ Ngo nic neříká, tak můžeme trochu pomoct. Rodákovi ze Spojených států amerických je teprve 19 let, už toho ale během své kariéry stihl více než dost. Začal nejprve u Counter-Striku, pak se ale rozhodl přesedlat.

  Rozbroje mezi CSGO a Valorantem zná asi každý fanoušek počítačových her. Legenda versus hodně průbojný nováček, tak by se dal stav charakterizovat. Když se v roce 2020 druhá jmenovaná střílečka rozjela na plné obrátky, „TenZ“ neváhal ani na minutu.

  Zástupce USA s vietnamskými kořeny zužitkoval bohaté zkušenosti a ve Valorantu se z něj vlastně ze dne na den stala hvězda. Své služby upsal výběru Cloud9, ve kterém ale na začátku letošního roku o pozici profesionálního hráče přišel.

  Zlákal ho Twitch a myšlenka tvořit si obsah dle vlastního uvážení. Streamy, videa, nikým nelimitované věci. Tohle všechno si „TenZ“ nějaký čas užíval, potom se ale do hry vložili Sentinels. A Američan věděl, že se bude něco dít.

  Cloud9 chce šílené výkupné

  U Sentinels nedávno skončil, tedy alespoň dočasně, „sinatraa“, kterého bývalá přítelkyně obvinila ze sexuálního obtěžování. Jeho místo tak formou hostování zaplnil „Tenz“. Týmu přinesla jeho přítomnost nebývalý úspěch, je tak jasné, že si ho navtrvalo chtějí pojistit i do budoucna.

  Jenže tady nastává problém. Ngo tvoří pro Cloud9 zmiňovaný obsah, proto má pro celou organizaci nevyčíslitelnou hodnotu. Navíc prý není možné, aby za jeden tým hrál a druhému tvořil videa a celý obsah.

  Nastává tak patová situace. „Nikam nejde,“ říká vedení Cloudu9. Pokud by ale přeci jen Sentinels chtěli, museli by za něj zaplatit zhruba 5 milionů dolarů, tedy něco kolem 110 milionů korun. V současné době špička severoamerické scény podmínky hodně, hodně zvažuje.

  Pokud by se však rozhodli kývnout na podmínky, byla by to pro ně výhra. V rukávu by totiž měli nejen hvězdu profesionálního herního prostředí, ale také úžasného tvůrce. Uvidíme.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS