Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Někdejší star Vitality v boji proti diskriminaci. Za některé se stydím, řekl

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud přemýšlíte nad tím, co je ve sportu roku 2021 hybnou silu, je to bohužel diskriminace a rasismus. Někteří jedinci uráží za špatné výkony hráče tmavé pleti a až příliš drsným způsobem kritizují výkony svých oblíbenců. Proti tomu hodlá zakročit i bývalá hvězda scény CSGO.

  I v prostředí počítačových her se totiž často hraje stejná písnička. Urážky, nadávky, rasismus, to je něco, co se teď děje všude. Pod palbou se ocitlo zejména trio neúspěšných exekutorů penalt z finále nedávného EURA.

  Rashford, Sancho, Saka. Tihle tři to „slízli“ nejvíce, což neuniklo pozornosti celebrit, expertů ani britské vlády. Kromě toho se valí kritika i na pilota F1 Lewise Hamiltona, kterému mnozí vyčítají víkendový manévr, po kterém skončil v nemocnici jeho hlavní rival.

  Situace, kterou po těchto činech často vyvolávají fanoušci, se nelíbí ani bývalé hvězdě Teamu Vitality Alexi „ALEX“ McMeekinovi. Ten spojil síly s hnutím Kick It Out, které se snaží vykopnout rasismus a diskriminaci ze sportu.

  „ALEX“ založil sbírku

  25letý Angličan vnímá tenhle „trend“ jako něco, co do sportu ani e-sportu v žádném případě nepatří. S pomocí svých možností založil i sbírku, která má iniciativě KIT pomoci finančně. Jeho cílem je vybrat zhruba 5 tisíc liber, tedy asi 150 tisíc korun.

  „Stydím se a jsem zároveň znechucen chováním některých fanoušků. Je mi smutno z toho, že jsou mezi námi lidé, kteří musí takové takové urážky trpět jen proto, že jsou jiné barvy pleti,” napsal na svůj Twitter.

   „Rozhodl jsem se bojovat proti diskriminaci ve fotbale v naději, že to pomůže i v jiných odvětvích,” dodal. Snad se mu vše povede.

  Hráč má namířeno k Valorantu

  Abychom nemluvili o Alexovi jen z pohledu jeho aktivity mimo klávesnici, myš a monitor, přidáme i pár postřehů z jeho kariéry. Brit hájil barvy Vitality nebo Cloudu9, tomu dal ale na začátku roku sbohem. Stal se tak volným hráčem.

  V tuto chvíli ho může podepsat kdokoliv, mluví se ale spíš o tom, že samotný „player“ přejde na konkurenční střílečku Valorant. Tenhle postoj zaujala už v minulosti řada jeho kolegů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS