Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  „Jamppi“ se k CSGO nevrátí. Nezlobte se, ale budu hrát Valorant, svěřil se Fin

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O téhle kauze ví asi celý svět profesionálního gamingu. Finská hvězda Counter-Strike: Global Offensive se rozloučila se svou milovanou hrou a „přesedla“ na Valorant. „Jamppi“ dostal před 6 lety „ban“, kvůli kterému nemůže nastupovat do turnajů pod záštitou Valve. Teď mu došla trpělivost.

  Psal se rok 2015, když mladý Elias „Jamppi“ Olkkonen obdržel od Valve doživotní stopku. Onen „ban“ se jmenuje VAC a usvědčuje téměř 99,8 % hráčů z cheatování. „Jamppi“ stále tvrdí, že je nevinný, a že mu účet, který stopku dostal, jen patřil.

  On sám na něm prý v inkriminovanou dobu nehrál, jen těžko mu ale tohle tvrzení může někdo dokázat. „Ban“ má za výsledek to, že Fin nemůže nastupovat do turnajů pod taktovkou Valve, tedy hlavních eventů CSGO.

  „Jamppi“ se rozhodl pro soud. S vedením slavné střílečky už se roky soudí, výsledek ale stále ve prospěch 19letého „zabijáka“ nepřichází. A tak se hráč rozhodl jinak. Dal sbohem Counter-Striku a přesedlal na konkurenční Valorant.

  Nic nového pod sluncem

  K tomuhle kroku se uchyluje stále více lidí. Rozbroje mezi CSGO a Valorantem se během posledního roku rozmohly a i ti nejlepší hráči první zmiňované hry se přesouvají do prostředí novinky s názvem Valorant.

  „Kluci, nezlobte se na mě, ale budu hrát Valorant,“ rozpovídal se „Jamppi“. “K CS už se určitě vracet nebudu, to je jisté. Doufám, že tím nenaštvu moc lidí, i pro mě to bylo velmi těžké rozhodnutí,“ dodal nadějný Fin.

  Jen pro připomenutí. Onen VAC „ban“ znemožňoval hráči nastupovat na turnajích Valve, v ostatních ale tu možnost měl. I proto ho do svého týmu zlanařil výběr ENCE, ve kterém patřil mezi výrazné postavy. Teď se ale Finové budou muset obejít bez něj.

  „Snad mě ve Valorantu žádné stopky nepotkají. Mentálně to bude jednodušší. Můžu svobodně hrát, soutěžit a klidně se stát v téhle hře i tím nejlepším,“ věří „Jamppi“. Jeho štace ve Valorantu začne už brzy.

  A to přesněji 24. května na eventu s názvem Valorant Champions Tour Masters Reykjavik LAN. Na Island se sjedou hvězdy v čele s „Jamppim“ a zbytkem Teamu Liquid, za který bude nyní nastupovat. Půjde po dlouhé době o první mítink, kde budou proti sobě hrát všichni aktéři osobně.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS