Více
  4.7 C
  Czech
  Pondělí, 25 října, 2021

  Za kyberútoky na Counter-Strike může hacker ze Švédska dostat až 6 let vězení

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  To, že tajné kódy a útoky hackerů ničí prostředí počítačových her, je všem jasné. Když se něco podobného odehraje, čelí dotyčná osoba penalizaci na dobu 30 minut, ale hrozí jí také zákaz činnosti. V krajním případě si ale může odsedět i nějaký čas ve vězení, což je teď také případ jednoho Švéda.

  Otázka nekalých činností v hrách a e-sportu se řeší téměř na denní bázi. S problémem se potýká hlavně CSGO, ve kterém už si svůj trest odpykávají stovky lidí. Jednoho podvodníka teď zatkla také policie na severu Evropy, přesněji ve Švédsku.

  Ten je obviněný z kyberútoků na Counter-Strike: Global Offensive a streamovací platformu Esportal. Podezřelý útočil přímo na konkrétní hráče a znemožňoval jim počínání v zápasech. Útoků měl během celého léta provést tisíce, což už řešila i samotná platforma.

  Interní vyšetřování společnosti Esportal skončilo 27. července. Svá zjištění pak ve firmě předali právním orgánům, které hackera 6. srpna zatknuly. Je jasné, že dotyčný má obrovský problém, který může z jeho pohledu skončit hodně, hodně bledě.

  Šest let ve vězení!

  Esportal obvinil podezřelého z toho, že je zodpovědný za velký počet DDoS útok. DDoS útoky využívají síť počítačů, přes které se mohou dopracovat až k různým výpadkům serverů, zpomalení nebo úplnému ukončení zápasů. Švéd je rovněž obviněn z krádeže uživatelských informací a porušení licenční smlouvy společnosti Valve, tedy tvůrce CSGO.

  „Intenzivně spolupracujeme s provozovateli našich serverů, abychom problémům co nejrychleji zabránili a zároveň je odstranili. Omlouváme se a děkujeme za trpělivost,“ napsala v oficiálním prohlášení společnost Esportal.

  Esportal patří zejména ve Švédsku mezi nejpopulárnějších streamovací služby CSGO. Chlubit se může až 500 000 aktivními uživateli. K poslednímu útoku došlo podle dostupných zdrojů naposledy 13. července, za další měsíc už pak byl hlavní aktér zatčen.

  Pokud bude shledán vinným, hrozí mu odnětí svobody na šest měsíců až šest let. Až sem by se mohl trest vyšplhat, záleží ale na tom, zda bude ve Švédsku uznán recidivistou. Příště by si tak zřejmě měl své aktivity rozmyslet.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sinners

  Sinners jsou králi českého Counter-Striku. Ve finále Sazka eLEAGUE porazili Enterprise

  Tým, který začíná mít v České republice i světě pořádný zvuk. Tak by se dalo mluvit o novopečených šampionech Sazka eLEAGUE ze Sinners. Ti na úvod sobotního finále prohráli první mapu, po velkolepém comebacku ale nakonec zvítězili. Kromě poháru se mohou těšit i z finanční prémie půl milionu korun.
  "dupreeh"

  Elitní snajpři Counter-Striku jako dolaroví milionáři. Žebříčku kralují Dánové

  Peníze v e-sportu. Téma, o kterém se v poslední době hodně mluví. Na turnaji The International 10 v Dotě 2 si vítězové přišli na prémii asi 18 milionů dolarů. K Dotě se nic nepřiblíží, zle se ale nemají ani snajpři z CSGO. Dolarových milionářů je hned 15.
  Team Secret: The International 10

  Známe všechny týmy, které si zahrají na hlavní události letošního mistrovství The International 10

  Po tom, co se v neděli odehrál poslední zápas skupinové fáze, je tato část u konce a teď hurá na hlavní událost mistrovství The International 10. Z 18 týmů zbývá 16 kandidátů na titul nejlepšího Dota 2 týmu na světě.
  The International 10

  Právě probíhající největší světový turnaj v Dota 2 sledovalo první den přes milion lidí

  Aktuálně probíhající největší světový turnaj v Dota 2 si na nedostatek pozornosti rozhodně nemůže stěžovat. Pořadatelé sice nakonec kvůli koronavirové pandemii zrušili účast diváků přímo v místě konání, přenos zápasů ale v první den sledovalo přes milion lidí.
  Sinners

  Sinners postup na Major nevyšel. Na IEM skončili ve skupině, do Švédska tak neletí

  Major ve Stockholmu představoval laťku, kterou chtěl liberecký výběr zvaný Sinners přeskočit. To se ale bohužel pro ně nepodařilo. Na IEM Fall měli Češi fantastický začátek a porazili třeba silné Heroics. Na místenku do Švédska na prestižní PGL Major to ale nestačilo.
  The International 10

  Valve konečně odhalilo, jak budou vypadat skupiny pro The International 10

  Pouhých 24 hodin před zahájením letošního mistrovství světa v Dotě Valve oficiálně odhaluje, jak bylo všech letošních 18 organizací, které se utkají o šanci probojovat se do hlavní události, rozděleno do dvou skupin.
  Reklama
  Reklama
  Reklama