Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  YapzOr si dává delší pauzu od Doty, v Secretu ho nahradí Zayac

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tým Secret dnes oznámil, že Yazied “YapzOr” Jaradat si kvůli zdravotním komplikacím dává časově neomezenou pauzu. YapzOra nahradí Bakyt “Zayac” Emilzhanov, který dříve hrál za Virtus.Pro a HellRaisers.

  Sezóna týmu Secret byla už tak dost těžká, tým se nachází na posledním 2. místě vyšší divize Dota Pro Circuit Western Europe. S hrozbou sestupu v příští sezóně zasáhl vesmír tým dalším problémem. YapzOr si kvůli zdravotním komplikacím dá od soutěží pauzu na dobu neurčitou. YapzOr byl jedním z pilířů týmu Secret od svého příchodu do týmu na začátku roku 2017. Byl součástí iterace Team Secret 2020, jednoho z nejúspěšnějších týmů, které kdy Dota zažila; soupiska během základní části nasbírala osm turnajových vítězství v řadě. Od té doby YapzOr nadále prokazoval svou důležitost pro tým; v The International 10 skončili na třetím místě a jen těsně prohráli s PSG.LGD. Fanouškům i hráčům bude legendární hráč Rubicka chybět, protože si dává delší pauzu od hry, a profesionální scéna na tom ihned bude hůř.

  Secret ani YapzOr neprozradili žádné další podrobnosti o této situaci, ale vzhledem k tomu, že společnost Valve umožnila v polovině sezóny změnu na soupisce týmu, je možné, že YapzOr bude mimo tým déle, než by fanoušci očekávali. Týmy mohou provádět změny na soupiskách pouze mezi sezónami DPC. Soupisky se během sezón DPC zamykají.

  YapzOrova pauza od profesionální Dota 2 scény znamená konec jeho pětiletého působení v týmu. Od roku 2017 byl součástí několika iterací týmu. Během svého působení v týmu se YapzOr zúčastnil mnoha mezinárodních soutěží a ve slušném počtu z nich si zajistil vysoká umístění.

  Secret nahrazuje YapzOra Zayacem

  Náhradou za YapzOr bude Zayac, poměrně neznámá veličina, která se prosadila v roce 2020 hraním za Virtus.Pro. Nejznámější je jrjo Techies, předtím, než byl angažován do týmu Secret, působil ve východoevropském týmu HYDRA z nižší divize. V současné době nejsou k dispozici žádné informace o tom, kdy se YapzOr vrátí, nebo zda Zayac zaujme v týmu trvalejší pozici.

  Většina fanoušků a analytiků však ví, že tým Secret čeká ještě těžší cesta. Od svého působení na International 10 se Secret snaží zachytit staré kouzlo. V současné době je vyrovnaný s dalšími dvěma týmy, přičemž se původně očekávalo, že Secret bude hrát na nejvyšší úrovni v divizi. Vyhnout se sestupu by pro Secret nebylo překvapením, ale ani to by nezměnilo dosavadní neuspokojivou sezónu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS