e-SportsWeibo Gaming ovládli turnaj v Teamfight Tactics na EWC 2025

Weibo Gaming ovládli turnaj v Teamfight Tactics na EWC 2025

Čínský tým Weibo Gaming se po loňském zklamání vrátil na scénu ve velkém stylu. Ve finále světového poháru v esportech (EWC 2025) porazil Virtus.pro 3:1 a získal první velký titul v Teamfight Tactics. Kromě trofeje si odnáší i prémii 150 000 dolarů z celkového půlmilionového prize poolu.

Weibo prošli turnajem téměř bez zaváhání. Skupinu vyhráli bez porážky, ve vyřazovací části porazili EVOS a AEGIS. Ve finále si pak poradili i s překvapením turnaje – Virtus.pro, kteří vyřadili loňské finalisty T1 i silný tým Wolves.

MVP i titul pro Čínu

Finálový zápas měl formát na tři vítězné hry. Weibo začali dominantně, Virtus.pro však srovnali na 1:1. Třetí hra se rozhodla v napínavém duelu mezi hráči Milo a Saopimi. Právě Saopimi pak dovedl svůj tým i k vítězství v závěrečné čtvrté partii.

Za výkon turnaje si Saopimi odnesl titul SONY MVP, ocenění pro nejužitečnějšího hráče. Turnaj zakončil s průměrným umístěním 2,75 a výherní sazbou 71 %. Kromě medaile si odnáší také bonus 10 000 dolarů.

„Tohle ocenění patří celému týmu,“ řekl Saopimi. „Bez jejich podpory a práce bych to nezvládl.“

Virtus.pro potřetí druzí

Ani Virtus.pro neodchází s prázdnou. Druhé místo jim vyneslo důležité body do týmového žebříčku. Aktuálně drží čtvrté místo a ztrácí už jen 200 bodů na bronzovou příčku. Přesto zůstávají mimo hru o titul v týmovém šampionátu – zatím totiž nevyhráli žádný turnaj.

Letos už obsadili tři druhá místa, což je samo o sobě mimořádný výkon. S dalšími čtyřmi turnaji před sebou ale stále mají šanci zabojovat o konečné vítězství.

Finále jako metagame showcase

Turnaj ukázal i vývoj aktuální mety. Klíčovou roli hrál dvouhvězdičkový jednotkový šampion Gangplank, který Saopimi díky augmentu Caretaker’s Ally opakovaně získával zdarma. Právě tento tah mu zajistil výhodu ve třetí hře.

Weibo Gaming se tímto vítězstvím posunuli na 8. místo v celkovém pořadí klubového šampionátu. Poslední příležitost ke zlepšení budou mít příští týden v turnaji ve Street Fighter 6.

Esportovní světový pohár pokračuje do 24. srpna. Fanoušci se ještě mohou těšit na zápasy ve hrách jako Counter-Strike 2, Crossfire nebo právě zmíněný Street Fighter.

Doporučujeme

ExtraEmily čelí obvinění z umělého navyšování sledovanosti

Streamerka ExtraEmily se dostala pod tlak poté, co se na sociálních sítích začal šířit klip z jejího vysílání. Na obrazovce se v něm na chvíli objevil panel se stránkou, která slibuje zvyšování počtu diváků, a kolem celé situace se rychle rozjela vlna spekulací.

Crimson Desert prodal 5 milionů kopií. Nový hit od Pearl Abyss válcuje trh 

Ambiciózní open-world akce Crimson Desert dosáhla dalšího milníku. Necelý měsíc po vydání hlásí pět milionů prodaných kopií a potvrzuje, že jde o jeden z největších herních úspěchů letošního roku.

Start plný problémů. Starfield na PS5 trápí pády, Bethesda slibuje rychlou opravu

Očekávaný příchod Starfieldu na PlayStation 5 provází vážné technické potíže. Hráči hlásí pády, zamrzání i ztrátu uložených pozic. Bethesda slíbila rychlý zásah formou hotfixu.

Dragon Age: Inquisition se loučí s PS3. Po 11 letech končí online režim

Electronic Arts postupně utlumuje starší tituly a tentokrát přichází na řadu Dragon Age: Inquisition na PlayStation 3. Po více než dekádě od vydání končí jeho online podpora, což symbolicky uzavírá jednu kapitolu herní historie.

Overwatch Season 2 dorazí už 14. dubna

Druhá sezona Overwatch letos dorazí už 14. dubna. Blizzard termín potvrdil na sociálních sítích i v materiálech k nové hrdince. Aktualizace přinese nový obsah, změny v hratelnosti i úpravy stávajících postav.

Epic chystá další velkou hru s Disney licencí

Epic Games pracuje na nové akční hře ve stylu extraction shooteru ve spolupráci s Disney. Titul by měl podle dostupných informací dorazit už letos v listopadu a půjde o první projekt vzniklý po investici Disney ve výši 1,5 miliardy dolarů do Epicu.

Kaajak zůstává ve Fnatic až do roku 2028

Polský hráč Kajetan „kaajak“ Haremski prodloužil smlouvu s organizací Fnatic až do roku 2028. Tým si ho pojistil navzdory sezoně, ve které několikrát skončil těsně pod vrcholem. Kaajak přesto vnímá setrvání jako nejlepší možné rozhodnutí a zdůrazňuje stabilitu i zázemí, které mu klub nabízí.

Esport se mění, ale sexismu se nezbavil

Esport je dnes otevřenější než dřív a scéna je pestřejší. Přesto se opakují situace, které ukazují, že rovné podmínky pro všechny stále neplatí. Příběhy hráček z League of Legends znovu otevřely téma diskriminace, která nezmizela, jen se často přesunula do méně viditelné podoby.

Skandál na Pokémon Go šampionátu. Vítěz diskvalifikován, fanoušci zuří

Rozhodnutí pořadatelů regionálního šampionátu v Orlandu rozohnilo herní komunitu. Favorit turnaje byl po finále diskvalifikován za údajně nesportovní chování během oslavy vítězství. Fanoušci mluví o ostudě a požadují okamžitou nápravu.

Fortnite možná přijde o ikonický emote. „Bye Bye Bye“ může zmizet natrvalo 

Populární taneční emote z Fortnite visí na vlásku. Autor slavné choreografie žaluje Sony kvůli právům na legendární „Bye Bye Bye“ a hráči se obávají, že krátké zářijové vydání bylo možná úplně poslední.

Starfield se nachází na křižovatce. Čeká ho znovuzrození po vzoru Cyberpunku?

Bethesda chystá velký update Free Lanes a další obsah pro Starfield, ale otázka zůstává: stačí to na „druhou šanci“ ve stylu Cyberpunku 2077, nebo zůstane ambiciózní sci-fi RPG navždy nedotaženým experimentem?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama