e-SportsOner prodloužil smlouvu s T1 do roku 2028

Oner prodloužil smlouvu s T1 do roku 2028

T1 si pojistila jednu z nejdůležitějších postav sestavy na další roky. Jungler Mun „Oner“ Hyeon-jun prodloužil smlouvu až do roku 2028, což klub oznámil na sociálních sítích krátce před Vánoci. Zpráva navíc přišla v době, kdy má hráč narozeniny a zůstává jednou z tváří současné éry T1.

Oner je v organizaci od roku 2020 a patří k lidem, kteří drželi tým pohromadě i v období velkých změn. T1 jeho prodloužení rámuje jako pokračování společné cesty a připomíná, že Oner se podílel na budování klubové historie i trofejové sbírky. V dresu T1 se přitom stal součástí úspěchů, které posílily globální renomé týmu.

Na jeho setrvání T1 sází i kvůli tomu, jak stabilně působí v roli junglera. Vedle herních výkonů se mu přisuzuje i vliv na týmovou organizaci, rozhodování v zápasech a leadership, který je vidět i mimo Rift. Fanoušci prodloužení berou jako signál, že T1 chce udržet základ, na kterém může dál stavět.

Pro rok 2026 je to pro klub důležité i kvůli pohybům v sestavě. Nedávno odešel dlouholetý ADC Lee „Gumayusi“ Min-hyeong do Hanwha Life Esports a T1 tak řeší další přestavbu. Oner je po Lee „Faker“ Sang-hyeok druhým nejstarším členem týmu, takže z pohledu zkušeností získává ještě výraznější váhu.

T1 v posledních letech měnila jádro kádru opakovaně, přesto Oner zůstal konstantou. Když se prosazoval, byl součástí známé sestavy ZOFGK, tedy Zeus, Oner, Faker, Gumayusi a Keria. Tahle pětice se během několika sezon dostala zpět na vrchol a ve finále Worlds získala společně dva tituly.

Od té doby se ale složení rozpadá. Zeus odešel v roce 2024 do Hanwha Life Esports a o rok později ho následoval Gumayusi. T1 na začátku roku 2025 přivedla na top lane Choi „Doran“ Hyeon-joon a na pozici ADC představila Kim „Peyz“ Su-hwan jako novou jedničku.

Faker zůstává centrální postavou, kolem které se T1 dlouhodobě točí, jenže právě Oner má být tím, kdo pomáhá týmu přežít přechody mezi spoluhráči bez ztráty konkurenceschopnosti. Do sezony 2026 tak T1 vstupuje s jasným pilířem uprostřed mapy, který má zajistit zkušenost, klid a kontinuitu.

Doporučujeme

Gwen zvládl tlak a vítězstvím v Trackmanii zajistil All Gamers celkové prvenství

Francouzský hráč Gwendal „Gwen“ Duparc vyhrál turnaj v Trackmanii na Esports World Cupu 2026 a svým triumfem zároveň rozhodl boj o prvenství v celkovém hodnocení klubů. Organizace AG.AL díky jeho výkonu přeskočila obhájce Team Falcons a poprvé získala titul v Club Championship.

Enterprise Esports nestačili na Karmine Corp a padají do spodního pavouku

Enterprise Esports další překvapení v play-off VCT EMEA Stage 2 nepřidali. Po vítězství nad Team Vitality tentokrát česká organizace nestačila na Karmine Corp a po porážce 1:2 na mapy se přesunula do spodního pavouka. Šanci na pokračování v turnaji ale stále má, další zápas ji čeká už v neděli.

Enterprise Esports zaskočili Vitality a postoupili dál v play-off VCT EMEA

Enterprise Esports pokračují ve výborném tažení evropskou scénou VALORANTU. Česká organizace v úvodním kole play-off VCT EMEA Stage 2 porazila Team Vitality 2:1 a zajistila si postup do horního semifinále. K obratu přispěl také český hráč Martin „MAGNUM“ Peňkov.

Fortnite se vrátil na Esports World Cup. Čtyřicet dvojic hraje o milion dolarů

Fortnite se po roční přestávce vrátil na Esports World Cup. Čtyřicet nejlepších dvojic se v Paříži utkává o jeden milion dolarů. Turnaj se poprvé hraje v rychlejším režimu Reload.

Ženská sestava FURIA opouští Counter-Strike a přechází do VALORANTU

Brazilská organizace FURIA přesouvá kompletní ženskou sestavu z Counter-Striku 2 do VALORANTU. Hráčky zůstanou pohromadě a pod novým názvem budou pokračovat v soutěžním okruhu VCT Game Changers.

Historicky první Esports Nations Cup se o rok odkládá

První ročník reprezentačního turnaje Esports Nations Cup se letos neuskuteční. Organizátoři přesunuli očekávanou akci v Rijádu na listopad příštího roku. Změna ovlivní národní týmy z více než stovky zemí a území.

Čínská Dota zažívá historický propad. Na domácím TI15 nemá jediný tým v nejlepší osmičce

Čínská Dota 2 narazila na historické dno. Xtreme Gaming, Vici Gaming ani Team Resilience se na The International 15 v Šanghaji nedostaly mezi osm nejlepších týmů. Poprvé v historii turnaje tak v play-off chybí čínský zástupce. Ještě znepokojivější než výsledky je však stav celé tamní scény.

Český youtuber Necrit odhalil původní podobu League of Legends

Jedna z nejznámějších kompetitivních her měla původně vypadat úplně jinak. Český youtuber Necrit získal ve spolupráci s Riot Games přístup k prezentaci pro investory, která ukazuje ranou podobu League of Legends. Hra tehdy nesla název Onslaught: War of the Immortals.

Dota 2 řeší další skandál. Doživotní trest pro TaiLunga má být jen špičkou ledovce

Jihoamerickou scénou Dota 2 otřásá další případ spojený s narušením soutěžní integrity. Teprve sedmnáctiletý talent Santiago „TaiLung“ Agüero Gustavo dostal před The International 15 doživotní zákaz účasti na turnajích PGL. Podle brazilského trenéra Filipeho „Astini“ Ribeira však nejde o ojedinělý problém. Match-fixing a podvádění mají být v regionu mnohem rozšířenější.

Magnus Carlsen nedal soupeřům šanci a obhájil titul

Magnus Carlsen znovu ovládl šachový turnaj na Esports World Cupu. Ve finále porazil Denise Lazavika, během celé soutěže neprohrál jedinou partii a získal odměnu 250 tisíc dolarů.

Tým B8 porazil Vitality a postoupil do play-off Esports World Cupu

Ukrajinský tým B8 se postaral o jedno z největších překvapení dosavadního průběhu Esports World Cupu. Ve skupinovém finále porazil favorizované Vitality 2:1 a při své první účasti na turnaji si zajistil místo v play-off.

Janicka Gaming chce přiblížit PUBG MOBILE esport běžným hráčům. Pomoci má i G2 Esports

PUBG MOBILE chce výrazněji prorazit na západoevropské esportové scéně. Jednou z cest má být spolupráce s tvůrci obsahu. První oficiální ambasadorkou pro západní Evropu se stala Janicka Gaming, která má pomoci propojit běžnou komunitu s kompetitivním hraním.

Neityu se stal stálým členem sestavy FaZe

Ryan „Neityu“ Aubry se stal stálým členem sestavy FaZe v Counter-Strike 2. Jednadvacetiletý francouzský hráč dosud v týmu působil jako dočasná náhrada, během několika měsíců si však vybojoval trvalé angažmá.

FaZe a FURIA čeká brazilské finále Esports World Cupu

Turnaj ve hře Rainbow Six Siege X na Esports World Cupu vyvrcholí soubojem dvou brazilských sestav. FaZe Clan a FURIA si zahrají o 750 tisíc dolarů i přímý postup na Six Invitational 2027.

VALORANT získá metalovou hymnu. Spojí zpěváky Bring Me The Horizon a Spiritbox

Letošní vrchol profesionální scény ve hře VALORANT doprovodí nová metalová skladba. Oli Sykes z Bring Me The Horizon a Courtney LaPlante ze Spiritbox spojí síly s producentem Grabbitzem v písni If The Sun Burns Out Tonight.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama