Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Vulcan o odchodu z Cloud9. Chtěl jsem změnit lane partnera, prozradil

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Poslední sezóna League of Legends přinesla v LCS několik zásadních změn. Jednou z nich byl překvapivý přestup Philippa “Vulcana” Laflamma z týmu Cloud9, se kterým byl spojen od roku 2019, do týmu Evil Geniuses.

  O uplynulém víkendu tým Evil Geniuses postoupil do play-off LCS Lock-In poté, co porazil tým Golden Guardians. Vulcan hovořil s Nickem Geraclem z Inven Global a osvětlil, proč se rozhodl opustit C9.

  Vulcan vysvětlil, že s C9 dosáhl téměř všeho, čeho chtěl, a že byl se svým působením v týmu spokojen. “Měl jsem cíl zanechat s C9 stopu na mezinárodní scéně. Myslím, že se nám to podařilo, ale pak jsme prohráli 3:0 ve čtvrtfinále, takže to bylo hořkosladké,” řekl.

  Hráč ale také mluvil o svých “vzestupech a pádech” a o tom, že se nekvalifikoval na Worlds 2020, přestože C9 byl v té době “nejlepším týmem v NA”.

  “Samozřejmě mám výčitky ohledně toho, jak se věci občas vyvíjely a jak jsem hrál individuálně, ale celkově jsem na své působení v C9 hrdý,” řekl Vulcan.

  Jedním z největších faktorů, které ovlivnily Vulcanovo rozhodnutí změnit tým, však byla prosba, o kterou požádal zakladatele C9 Jacka Etienna. “Požádal jsem Jacka, aby udělal nějaký krok, a že pokud se nechce vydat tímto směrem, chci být vyměněn,” řekl Vulcan. “Chtěl jsem změnit partnera na lince. Zvena si stále velmi vážím, ale chtěl jsem změnu.”

  Podle Vulcana duo nehrálo na konci roku 2021 podle svých standardů a mělo “problém se v tom zorientovat”.

  A v jistém smyslu dostal, co chtěl. Vulcan je nyní poprvé ve své kariéře v pozici veterána, který podává ruku nováčkovi v bot laneru EG Kyleovi “Dannymu” Sakamakimu. Přizpůsobit se jeho novému týmu však nebylo snadné. “Je to velký posun v dynamice, ale samozřejmě je to posun, který jsem docela rád přijal. Chápu, že mou rolí je teď více mluvit mimo hru i během ní,” řekl.

  Bývalí hráči opory C9 se v minulosti dostali o stupínek níže a nikdy se již zcela nedostali na nejvyšší úroveň. Vulkán se však stigmatu “po C9” nebojí a je přesvědčen o svých schopnostech. “Věřím, že jsem kvalitní hráč, a pomáhá mi změna prostředí,” řekl. “Mám docela štěstí, že mám opět velmi dobré spoluhráče. Řekl bych, že naše soupiska je pravděpodobně talentovanější než loňská C9.”

  Vulcan s Evil Geniuses se v LCS Lock-In znovu rozhoupe k akci v sobotu 29. ledna, kdy se v semifinále utká s týmem Cloud9.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS