ZajímavostiVCT Americas 2023 definovala 5 nejlepších agentů pro Ascent

VCT Americas 2023 definovala 5 nejlepších agentů pro Ascent

Oblíbená sestava VALORANT Champions Tour 2023 pro Ascent byla vytesána do kamene – pět agentů dominuje ve výběru postav v průběhu celého turnaje.

Připravte se na to, že v blízké budoucnosti uvidíte Jetta, Sovu, KAY/O, Killjoye a Omena v každém zápase na Ascentu, protože stojí vpředu jako favoriti mapy amerického regionu. I když se tu a tam objeví i další agenti, podle statistik z vlr.gg je všech pět vybíráno až z 90% případů.

Ascent byl v období od začátku dubna do konce května rozehrán 26krát, přičemž několik pozoruhodných agentů VALORANT zůstalo sbírat prach na vedlejší koleji. Mezitím byli Jett a Omen vybráni jako první na každé mapě Ascent v průběhu celého turnaje.

Vzhledem k tomu, že toto duo má stoprocentní úspěšnost výběru, je Killjoy na druhém místě a může se pochlubit solidními 94%, přičemž KAY/O a Sova ho těsně následují s 92%.

Jedinými hráči, kteří se pokusili o změnu agentů, byli Erick Bach „Xeppaa“ z Cloud9 a Dylan Cade „runi„. Americká soupiska šla proti proudu a testovala agenty jako Sky, Viper a Breach.

Turnaj Champions Tour Americas 2023 dospěl ke svému konci 28. května a LOUD přeorali své soupeře v průběhu celého turnaje. Brazilský tým prohrál pouze jeden zápas v nejlepší trojici, což vedlo k tomu, že si upevnil své místo v červnu tohoto roku v Tokiu.

Připravte se na to, že v Tokyu se představí Sova, Killjoy, Jett, Omen a KAY/O.

Nyní si budete muset těchto pět agentů před dalším zápasem na Ascentu procvičit. Nezapomeňte, že budou pravděpodobně na straně soupeře.

Doporučujeme

Epic chystá další velkou hru s Disney licencí

Epic Games pracuje na nové akční hře ve stylu extraction shooteru ve spolupráci s Disney. Titul by měl podle dostupných informací dorazit už letos v listopadu a půjde o první projekt vzniklý po investici Disney ve výši 1,5 miliardy dolarů do Epicu.

Kaajak zůstává ve Fnatic až do roku 2028

Polský hráč Kajetan „kaajak“ Haremski prodloužil smlouvu s organizací Fnatic až do roku 2028. Tým si ho pojistil navzdory sezoně, ve které několikrát skončil těsně pod vrcholem. Kaajak přesto vnímá setrvání jako nejlepší možné rozhodnutí a zdůrazňuje stabilitu i zázemí, které mu klub nabízí.

Esport se mění, ale sexismu se nezbavil

Esport je dnes otevřenější než dřív a scéna je pestřejší. Přesto se opakují situace, které ukazují, že rovné podmínky pro všechny stále neplatí. Příběhy hráček z League of Legends znovu otevřely téma diskriminace, která nezmizela, jen se často přesunula do méně viditelné podoby.

Skandál na Pokémon Go šampionátu. Vítěz diskvalifikován, fanoušci zuří

Rozhodnutí pořadatelů regionálního šampionátu v Orlandu rozohnilo herní komunitu. Favorit turnaje byl po finále diskvalifikován za údajně nesportovní chování během oslavy vítězství. Fanoušci mluví o ostudě a požadují okamžitou nápravu.

Fortnite možná přijde o ikonický emote. „Bye Bye Bye“ může zmizet natrvalo 

Populární taneční emote z Fortnite visí na vlásku. Autor slavné choreografie žaluje Sony kvůli právům na legendární „Bye Bye Bye“ a hráči se obávají, že krátké zářijové vydání bylo možná úplně poslední.

Starfield se nachází na křižovatce. Čeká ho znovuzrození po vzoru Cyberpunku?

Bethesda chystá velký update Free Lanes a další obsah pro Starfield, ale otázka zůstává: stačí to na „druhou šanci“ ve stylu Cyberpunku 2077, nebo zůstane ambiciózní sci-fi RPG navždy nedotaženým experimentem?

Crimson Desert mění pravidla. Update 1.02.00 se trefil do přání hráčů

Akční RPG Crimson Desert dostává další masivní update a znovu potvrzuje, že studio Pearl Abyss bere zpětnou vazbu hráčů vážně. Patch 1.02.00 přináší zásadní změny od úložiště až po ovládání.

Disney+ rozšiřuje nabídku o živě vysílaný esport

Streamovací platforma Disney+ rozšiřuje nabídku o esport. Nově zařadí živé přenosy turnaje Esports Championships Asia Jinju 2026, který má běžet globálně pod značkou ESPN.

Peyz po výhře T1 promluvil o formě týmu

T1 má za sebou první výhru v úvodním týdnu LCK a po zápase s Hanwha Life Esports promluvil i střelec týmu Kim Su-hwan, známý jako Peyz. Mluvil hlavně o tom, jak se postupně sžívá s novým prostředím, jak vnímá spolupráci s Keriou a na čem chce dál pracovat. Z jeho slov je znát, že T1 bere současnou formu spíš jako začátek než hotovou věc.

Hvězda League of Legends Ruler řeší daňovou kauzu

Daňová kauza kolem Parka Če-hjoka, známého pod přezdívkou Ruler, v Jižní Koreji dál budí silné reakce. Na první pohled přitom nejde o případ, který by připomínal velké daňové úniky nebo trestní stíhání. Daně byly nakonec doplacené. Přesto se z celé věci stalo velké veřejné téma, které přesahuje samotný esport.

Razer uvedl myš Viper V4 Pro

Razer rozšířil nabídku herního příslušenství o novou myš Viper V4 Pro. Novinka cílí hlavně na soutěžní hráče a sází na nízkou hmotnost, rychlou odezvu a důraz na přesnost. Výrobce ji připravil i ve spolupráci s profesionálními esportovními hráči, mezi nimiž jsou například Lee „Faker“ Sang-hjok nebo Jordan „Zellsis“ Montemurro.

Galions porazili Solary a postoupili do kvalifikace na EWC

Galions poprvé v sezoně našli recept na Solary a udělali díky tomu velký krok. Po výhře ve finále horní části pavouka EMEA Masters Winter si zajistili postup do grandfinále a zároveň jako první tým z regionálních evropských lig i místo v EWC EMEA Qualifier.

Tvůrci Crimson Desert přiznali slabinu. Příběh zklamal i samotného šéfa studia

Ambiciózní akční RPG Crimson Desert slaví úspěch v prodejích, ale kritika míří na jednu zásadní oblasti, a to příběh. Generální ředitel studia Pearl Abyss nyní otevřeně přiznal, že právě narativ mohl být výrazně lepší.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama