Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Valorant? Ten zvládám levou zadní. Účet hvězdného „s1mpla“ pak zablokovali

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Profesionální hráč CSGO, který vystupuje pod přezdívkou „s1mple“ chtěl jednou provždy rozseknout dohady s konkurenčním Valorantem. „Zvládne ho každý,“ prohlašoval Ukrajinec. O několik dní později mu ale šlo obočí na vrch hlavy. Jeho účet byl totiž zablokován.

  Na poli Counter Strike: Global Offensive je hvězdou. Podle některých dokonce patří Oleksandrovi „s1mplovi“ Kostylievovi první místo na žebříčku nejlepších hráčů světa. Legionář Natus Vincere ale nezaměřuje svou pozornost jen na střílečku s přívlastkem „legendární“.

  Už před časem rodák z Ukrajiny hrdě hlásil, že mu nedělá problémy prakticky žádná hra. A obouval se přitom hlavně do konkurenčního Valorantu. Novinka, která vyšla teprve minulý rok, krade CSGO jeho tvrdě vybojovanou slávu. „S1mple“ se ale proti tomuto tvrzení rázně ohradil.

  Populární persona sdílí své počínání ve Valorantu prostřednictvím platformy Twitch. Překvapivě se mu ale nevede podle představ. Několik dní po posledním streamu byl dokonce jeho účtu udělena „stopka“. Za co? To nikdo neví.

  Mluví se o nevhodných řečech a nedostatku respektu ke hře. „Banem“ se začala zabývat široká veřejnost, k situaci se navíc vyjádřil i jeden z vývojářů. Důvod, proč celá situace nastala, sdělil jen Ukrajinci. Za dalších pár hodin pak zákaz zrušil.

  „Nejsem žádný cheater,“ dušoval se „s1mple“. O to zřejmě vůbec nešlo. Spíš se skloňuje jeho neaktivita ve hře nebo zneužívání tzv. voice chatu. Poselství? Hvězda CSGO by si měla raději hledět své silné disciplíny. A když už, tak by měla alespoň prokázat respekt.

  CSGO? Dáváme si pauzu, zní z Cloudu9

  Ambiciózní plán, který nevyšel. Tahanice o prvenství v oblíbenosti mezi CSGO a Valorantem nabírá na síle a k tématu se vyjadřují přední světové týmy. Americký výběr z Cloudu9 nasypal do ikonické střílečky desítky milionů korun. Všechno ale přišlo vniveč.

  Cloud9 chtěl postavit nejsilnější tým světa a své úsilí podpořil i velkými finančními prostředky. Nic z toho se ale nepovedlo tak, jak sám zamýšlel. Američané zaznamenali největší úspěch na BLAST Premier Showdown, kde skončili čtvrtí. V současné době na žebříčku okupují „jen“ 25 místo.

  „Propadák“. Tak by se dalo mluvit o počínání Cloudu9 v CSGO. Maximum 19. místa na světě zkrátka nestačí. Proto si dává tým pauzu. Celá sestava zamířila na lavičku a není jasné, zda se do hry v barvách C9 ještě někdy vrátí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS