CS2S1mple prodlužuje smlouvu s NAVI

S1mple prodlužuje smlouvu s NAVI

Oleksandr „s1mple“ Kostyliev, vyznamenaná superhvězda hry CS:GO a jeden z nejlepších hráčů všech dob, zůstává v organizaci NAVI další tři roky poté, co podepsal prodloužení smlouvy.

Uchazeč o titul GOAT, kterému je v současné době 25 let, nyní po svém posledním prodloužení zůstane u NAVI minimálně do konce roku 2025. Po skončení tohoto prodloužení bude ukrajinská superstar v organizaci působit nejméně devět let.

Plodný AWPer a celkově ohromný hráč s1mple svou přítomností v NAVI přispěl k úspěchu týmu od chvíle, kdy se k němu připojil po odchodu z Team Liquid v roce 2016. Tam se mu jako spoustě fanouškům hry mál známému hráči téměř vyhrát major. Bohužel mu chyběla jeho domovská krajina, takže se rozhodl nezůstat v USA a uplatnil se v největší organizaci svého národa – V NAVI. Tan vyhrál v průběhu let desítky turnajů a je jediným hráčem CS:GO, který není z legendárního jádra Astralis, v první šestce nejlepších hráčů v historických výdělcích z prize poolu, když podle Esports Earnings vyhrál přes 1,66 milionu dolarů.

Výhra na majoru

Po letech snažení konečně před necelým rokem na PGL Stockholm získal onu nepolapitelnou trofej z Majoru a zároveň vytvořil historický rekord v počtu vítězství na Majoru, aniž by vypadl na jediné mapě. S1mple a NAVI se objevili ve velkém finále posledních dvou majorů a tým je opět považován za velkého favorita nadcházejícího majoru IEM Rio, kde bude startovat ve fázi Legends.

S1mple také vytvořil úctyhodné množství individuálních rekordů. Je jediným hráčem, který se čtyřikrát umístil na prvních dvou místech žebříčku HLTV Player of the Year, a to ve čtyřech letech po sobě v letech 2018 až 2021. Spolu s GeT_RiGhT, coldzera a ZywOo je také jedním z pouhých čtyř hráčů, kteří vyhráli HLTV Player of the Year dvakrát (v letech 2018 a 2021). Získal dokonce nejvíce ocenění MVP událostí HLTV, celkem 21.

Se s1mplem na kontě si NAVI jistě udrží konkurenceschopnost v CS:GO (nebo v jakémkoli konkurenčním FPS titulu, pokud si to bude přát) i v příštích několika letech. S1mple je totiž opravdu jen jediný a jejich sestava by bez něj rozhodně viditelně strádala.

Doporučujeme

Esport překonal rekord ve sledovanosti

Sledování živého esportového obsahu v roce 2025 znovu vzrostlo. Podle dat Esports Charts nasbíraly esportové přenosy celkem 3,3 miliardy odsledovaných hodin, a to bez započítání pevninské Číny. Proti předchozímu roku šlo o nárůst o 1,5 procenta.

HEROIC končí v profesionální Dotě 2

Jihoamerická organizace HEROIC oznámila odchod z profesionální scény Dota 2. Důvodem jsou finanční problémy, jejichž podrobnosti klub blíže neupřesnil. Rozhodnutí přišlo krátce po období, ve kterém tým patřil mezi nejsilnější zástupce jihoamerického regionu.

VALORANT Mobile potvrzuje sílu čínského trhu

Mobilní verze hry VALORANT se v Číně rychle stává hitem. Jen na čínském trhu překročil počet denních aktivních hráčů VALORANT Mobile hranici 10 milionů. Společnost Riot Games zatím neoznámila, zda a kdy bude hra uvedena na trh v dalších zemích.

Battlefield 6 rozděluje hráče. Předobjednávky battle passu vyvolaly vlnu kritiky

Nový krok společnosti Electronic Arts rozvířil herní komunitu. Battlefield 6 nově nabízí možnost předobjednat battle pass pro třetí sezónu ještě před jejím spuštěním a hráči se nemohou shodnout, zda jde o chytrý tah, nebo další krok k agresivní monetizaci.

Peru hostí nový Dota 2 turnaj s hvězdami regionu

V Peru odstartoval turnaj El Gran Coliseo de Benjaz, který propojuje svět profesionální Dota 2 scény se streamerskou kulturou. Akce vznikla pod vedením peruánského streamera Benjamina „Benjaze“ Lanaa a míří na fanoušky esportu i diváky, kteří sledují hlavně osobnosti z online prostředí.

Mapa Cache se vrací do Counter Strike 2 s novým vzhledem

Fanoušci se konečně dočkali jedné z nejžádanějších map v historii série. Vývojáři ze společnosti Valve v aktualizaci z 29. dubna 2026 oficiálně přidali legendární Cache do Counter Strike 2. Mapa je aktuálně dostupná pro běžné vyhledávání zápasů v několika herních režimech včetně kompetitivního módu. Přestože vizuální stránka prošla výraznou proměnou směrem k realismu, herní rozvržení zůstává velmi blízké původní verzi, kterou si hráči pamatují z předchozího dílu.

Kolik bude stát GTA 6? Šéf Take-Two uklidnil fanoušky 

Cena očekávaného hitu Grand Theft Auto 6 zůstává tajemstvím, ale šéf Take-Two Strauss Zelnick naznačil, že vydavatel nechce překročit hranici únosnosti pro hráče. Zároveň připustil, že by se v budoucnu mohl vrátit i detektivní titul L.A. Noire.

Helldivers 2 pod tlakem hráčů. Vývojáři slíbili změny i otevřenější komunikaci

Komunita dala jasně najevo nespokojenost a vývojáři reagují. Studio Arrowhead přiznalo, že kritika byla oprávněná a zároveň bolestivá. Tvůrci Helldivers 2 teď slibují konkrétní kroky i pravidelný dialog s hráči.

Snaha o mainstream zabíjí esport a řešením je návrat ke kořenům

Esport v posledních letech neprochází žádným raketovým růstem, spíše jen stagnuje a přežívá. Sledovanost klíčových titulů jako League of Legends nebo Dota 2 sice nevykazuje strmý pád, ale postrádá jasný vzorec expanze. Pro investory, sponzory i organizátory je stále těžší najít cestu k finanční udržitelnosti, zejména když fanoušci odmítají platit za sledování přenosů i symbolické částky. Esport zůstává niche záležitostí, která se do hlavního proudu vedle tradičních sportů pravděpodobně nikdy plně nezařadí.

Nový král Koreje? T1 našlo v akademii další diamant

Korejská organizace T1 znovu potvrzuje, proč je světovou jedničkou ve výchově talentů. Poté, co jejich líhní prošly hvězdy jako Zeus, na sebe strhl pozornost další mladý toplaner. Song „Guardian“ Tche-hjo ovládl korejskou solo queue a usadil se na prvním místě žebříčku ještě dříve, než si stihl odbýt premiéru na velké scéně.

Piráti se vrací. Assassin’s Creed: Black Flag Resynced dorazí i s luxusní edicí za 200 dolarů

Remake Assassin’s Creed IV: Black Flag nabírá jasné obrysy. Vedle zásadních změn v gameplayi a příběhu láká Ubisoft i na sběratelskou edici za 200 dolarů, která cílí na nejvěrnější fanoušky. Jenže spolu s novinkami přicházejí i kontroverze.

Talentovaný hráč Valorantu dostal roční ban za porušení pravidel

Nadějná kariéra sedmnáctiletého hráče Alexe Banyasze, známého pod přezdívkou canezerra, tvrdě narazila. Talentovaný duelista, který se se svým týmem ENVY snažil probojovat do prestižní ligy VCT Americas, obdržel od společnosti Riot Games dvanáctiměsíční hardwarový ban. Trest přišel jen dva měsíce před jeho osmnáctými narozeninami, což je věková hranice pro vstup mezi absolutní profesionální špičku. Organizace ENVY s ním po oznámení sankce okamžitě ukončila smlouvu.

Fallout: New Vegas 2 nikdy nevznikl. Ambiciózní plány skončily dřív, než začaly

Kultovní RPG Fallout: New Vegas se mohlo dočkat pokračování. Podle hlavního designéra Chrise Avellona však ambiciózní plány nikdy nepřešly do reality a návrat do Mojave je v dohledné době spíše nepravděpodobný.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama