Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Astralis a k0nfig se rozcházejí poté, co se hráč přiznal k rvačce

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Astralis a hvězda CS:GO Kristian “k0nfig” Wienecke se dnes dohodli na zrušení smlouvy z osobních důvodů. Krátce poté se hráč přiznal k účasti na pěstním souboji na Maltě, který dříve popíral.

  Tato zpráva přišla poté, co si k0nfig během pobytu na Maltě během 16. sezóny ESL Pro League zlomil kotník, kvůli čemuž vynechal turnaj Europe Regional Major Ranking (RMR). Astralis se akce zúčastnila s akademickým hráčem Mikkelem “MistR” Thomsenem na jeho místě a nepodařilo se mu kvalifikovat na IEM Rio Major, když turnaj zakončil s pouhým jedním vítězstvím a třemi prohrami.

  O K0nfigově vyloučení poprvé informoval 27. září server Jaxon s tím, že hráč se po skončení ESL Pro League na Maltě zapletl do hádky, která přerostla v pěstní souboj. Očitý svědek později Jaxonovi řekl, že si k0nfig zlomil nohu při rvačce s promotérem nočního klubu, ve kterém byl se svými přáteli.

  Co se vlastně stalo?

  K0nfig byl součástí týmu Astralis od listopadu 2021, kdy se k týmu připojil po boku Benjamina “blameF” Bremera. Během svého téměř ročního působení pomohl Astralisu především ke květnové kvalifikaci na PGL Antwerp Major a k červencovému semifinále IEM Cologne.

  Poté, co Jaxon informoval o údajném pěstním souboji na Maltě, který měl za následek k0nfigovo zranění, označila hvězda CS:GO tuto zprávu za fámy, které jsou většinou lživé a až do dnešního dne se tohoto tématu nedotkla. Nyní se k0nfig podělil o svou verzi příběhu na Twitlongeru a uvedl, že se svými přáteli šel do tohoto nočního klubu ve stejný den, kdy se Astralis nekvalifikoval do play-off 16. sezóny ESL Pro League.

  “Vchod do nočního klubu se nacházel na vrcholu tohoto schodiště vedoucího do klubu. Vyšel jsem po schodišti nahoru a zeptal se chlápka, který vypadal, že to má na starosti, jestli se můžu připojit ke svým kamarádům, a vysvětlil jim, že už šli dovnitř. Místo toho, aby prostě odmítl, zpochybnil moje tetování a řekl, že je to jeho zasranej klub a že jsem potetovanej looser a že mě tam v žádném případě nepustí, ledaže bych zaplatil 5000 eur za stůl,” uvedl k0nfig.

  “Byl agresivní a já se cítil ponížený, takže jsme se pohádali. Řekla jsem mu, že je ubožák, protože stojí ve frontě v nočním klubu a cítí se lepší než ostatní, a pak mi najednou plivl přímo do obličeje a kopl mě přímo do obličeje. Stál na schodišti několik kroků nade mnou, takže to bylo jako kopnutí do fotbalového míče.“

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS