ZahraničíPrize pool PMGC League Stage je stanoven na téměř 1,5 milionu dolarů

Prize pool PMGC League Stage je stanoven na téměř 1,5 milionu dolarů

V ligové fázi turnaje PUBG Mobile Global Championship (PMGC) 2021 se o účast ve velkém finále utká 40 týmů. Liga proběhne online a bude rozdělena na východní a západní část, přičemž v každém regionu bude soutěžit 20 týmů.

PUBG Mobile Global Championship, známý jako PMGC 2021, bude doposud největším esport turnajem PUBG Mobile. Nejlepší týmy z různých zemí tvrdě dřou, aby se do tohoto prestižního turnaje dostaly. Společnost Tencent si pro letošní ročník ponechala ohromný prize pool ve výši 6 milionů dolarů, který upoutal pozornost snad všech milovníků esportu. Hráči v regionálních ligách se navíc budou kvalifikovat na základě bodového systému PMGC, který udržel spoustu týmů v napětí.

Společnost Tencent dnes oznámila, že celkový prize pool pro ligovou fázi činí 1 470 000 dolarů. Ten bude pravděpodobně rozdělen rovnoměrně mezi Západ a Východ, což činí 725 000 dolarů pro každý region. Zbývajících 20 000 dolarů bude odměnou pro hráče za jejich individuální výkony.

Kompletní program PMGC 2021 je následující.

Liga (Východ a Západ): 30. listopadu až 19. prosince

Finále ligy (východ a západ): 22. až 24. prosince

Velké finále PMGC 2021: 21. až 23. ledna

Formát ligy na Západě a Východě je stejný. Uskuteční se během tří týdnů od 30. listopadu do 19. prosince. Hrát se bude každé všední úterý a středu. Nejlepších 16 týmů odtud postoupí do supervíkendu daného týdne, který se bude konat od pátku do neděle.

Zatímco výsledky všedních dnů se každý týden vynulují, Supervíkend udělí rozhodující mistrovské body, které určí 16 týmů, jež postoupí do finále ligy.

Finále ligy se uskuteční od 22. do 24. prosince. Nejlepších 16 týmů ze Supervíkendu v každém regionu odehraje 18 zápasů (šest za den), které rozhodnou o finalistech PMGC 2021. Z východu postoupí do velkého finále devět týmů, zatímco ze západu se kvalifikuje šest nejlepších.

Velké finále PMGC 2021 se uskuteční od 21. do 23. ledna. Kromě 15 týmů z ligové fáze obdrží jeden tým přímou pozvánku do soutěže. Společnost Tencent zatím neprozradila, o koho se jedná. Vzhledem k tomu, že v ligové fázi bude uděleno 1 470 000 dolarů, velké finále bude mít obrovský cenový fond ve výši 4 530 000 dolarů.

Doporučujeme

Mapa Cache se vrací do Counter Strike 2 s novým vzhledem

Fanoušci se konečně dočkali jedné z nejžádanějších map v historii série. Vývojáři ze společnosti Valve v aktualizaci z 29. dubna 2026 oficiálně přidali legendární Cache do Counter Strike 2. Mapa je aktuálně dostupná pro běžné vyhledávání zápasů v několika herních režimech včetně kompetitivního módu. Přestože vizuální stránka prošla výraznou proměnou směrem k realismu, herní rozvržení zůstává velmi blízké původní verzi, kterou si hráči pamatují z předchozího dílu.

Kolik bude stát GTA 6? Šéf Take-Two uklidnil fanoušky 

Cena očekávaného hitu Grand Theft Auto 6 zůstává tajemstvím, ale šéf Take-Two Strauss Zelnick naznačil, že vydavatel nechce překročit hranici únosnosti pro hráče. Zároveň připustil, že by se v budoucnu mohl vrátit i detektivní titul L.A. Noire.

Helldivers 2 pod tlakem hráčů. Vývojáři slíbili změny i otevřenější komunikaci

Komunita dala jasně najevo nespokojenost a vývojáři reagují. Studio Arrowhead přiznalo, že kritika byla oprávněná a zároveň bolestivá. Tvůrci Helldivers 2 teď slibují konkrétní kroky i pravidelný dialog s hráči.

Snaha o mainstream zabíjí esport a řešením je návrat ke kořenům

Esport v posledních letech neprochází žádným raketovým růstem, spíše jen stagnuje a přežívá. Sledovanost klíčových titulů jako League of Legends nebo Dota 2 sice nevykazuje strmý pád, ale postrádá jasný vzorec expanze. Pro investory, sponzory i organizátory je stále těžší najít cestu k finanční udržitelnosti, zejména když fanoušci odmítají platit za sledování přenosů i symbolické částky. Esport zůstává niche záležitostí, která se do hlavního proudu vedle tradičních sportů pravděpodobně nikdy plně nezařadí.

Nový král Koreje? T1 našlo v akademii další diamant

Korejská organizace T1 znovu potvrzuje, proč je světovou jedničkou ve výchově talentů. Poté, co jejich líhní prošly hvězdy jako Zeus, na sebe strhl pozornost další mladý toplaner. Song „Guardian“ Tche-hjo ovládl korejskou solo queue a usadil se na prvním místě žebříčku ještě dříve, než si stihl odbýt premiéru na velké scéně.

Piráti se vrací. Assassin’s Creed: Black Flag Resynced dorazí i s luxusní edicí za 200 dolarů

Remake Assassin’s Creed IV: Black Flag nabírá jasné obrysy. Vedle zásadních změn v gameplayi a příběhu láká Ubisoft i na sběratelskou edici za 200 dolarů, která cílí na nejvěrnější fanoušky. Jenže spolu s novinkami přicházejí i kontroverze.

Talentovaný hráč Valorantu dostal roční ban za porušení pravidel

Nadějná kariéra sedmnáctiletého hráče Alexe Banyasze, známého pod přezdívkou canezerra, tvrdě narazila. Talentovaný duelista, který se se svým týmem ENVY snažil probojovat do prestižní ligy VCT Americas, obdržel od společnosti Riot Games dvanáctiměsíční hardwarový ban. Trest přišel jen dva měsíce před jeho osmnáctými narozeninami, což je věková hranice pro vstup mezi absolutní profesionální špičku. Organizace ENVY s ním po oznámení sankce okamžitě ukončila smlouvu.

Fallout: New Vegas 2 nikdy nevznikl. Ambiciózní plány skončily dřív, než začaly

Kultovní RPG Fallout: New Vegas se mohlo dočkat pokračování. Podle hlavního designéra Chrise Avellona však ambiciózní plány nikdy nepřešly do reality a návrat do Mojave je v dohledné době spíše nepravděpodobný.

Ženský esport ve hře Valorant upadá a potřebuje záchranu

Projekt Valorant Game Changers vznikl před pěti lety s ambicí vytvořit bezpečné a profesionální prostředí pro hráčky a marginalizovaná pohlaví. Po počátečním nadšení a rekordní sledovanosti v roce 2024 se však scéna potýká s hlubokou krizí. Sledovanost světového šampionátu se propadla na polovinu, velké organizace hromadně opouštějí ligu a marketingová podpora ze strany vydavatele citelně ochladla. Nedostatečné finanční odměny a přetrvávající toxicita v komunitě navíc zpochybňují udržitelnost celého ekosystému.

Pět dní, nebo nic. Hráči Arc Raiders kritizují nečekanou změnu expedic

Velká úprava herního systému v Arc Raiders přišla bez varování a komunita reaguje ostře. Místo odměn za nasbírané bohatství se nyní počítá poškození, jenže čas běží a ne každý ho má nazbyt.

Ženský tým G2 Hel hlásí návrat na scénu v nové sestavě

Ženská divize organizace G2 Esports se vrací do světa hry League of Legends. Po prosincové pauze zaviněné nedostatkem sponzorů se projekt G2 Hel znovu probouzí k životu, vybavený novým financováním i obměněnou soupiskou. Tým se připravuje na nadcházející sezónu 2026 a jeho cílem je navázat na dřívější úspěchy v rámci okruhu Game Changers. Organizace již prodloužila spolupráci s klíčovými postavami a doplnila kádr o nadějné tváře z evropské scény.

The Last of Us 3? Nový únik naznačil zásadní zvrat v příběhu Ellie

Svět The Last of Us možná čeká nečekané rozšíření. Bývalý vývojář studia Naughty Dog naznačil, že Ellie nemusí být jedinou imunní, a to by mohlo zásadně změnit směřování případného třetího dílu.

FalleN ukončí hráčskou kariéru

Gabriel „FalleN“ Toledo oznámil, že po konci roku 2026 ukončí aktivní kariéru v Counter-Strike. Brazilská legenda a současný in-game leader FURIE tím uzavírá dvacetiletou hráčskou dráhu, ale zároveň naznačuje, že ve hře zůstane i nadále.

ExtraEmily čelí obvinění z umělého navyšování sledovanosti

Streamerka ExtraEmily se dostala pod tlak poté, co se na sociálních sítích začal šířit klip z jejího vysílání. Na obrazovce se v něm na chvíli objevil panel se stránkou, která slibuje zvyšování počtu diváků, a kolem celé situace se rychle rozjela vlna spekulací.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama