Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Od dostihů až na vrchol. Tak vypadala Alfajerova cesta z Turecka do Fnaticu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jako malý chlapec sledoval sentinel a duelista týmu Fnatic Emir “Alfajer” Ali Beder se svým otcem koňské dostihy v televizi a s úžasem sledoval rychlost zvířat, která cválala po dráze. Když po letech přišel čas vybrat si jméno, které by reprezentovalo jeho schopnosti, rozhodl se pro přezdívku otcova oblíbeného dostihového koně: Alfajer.

  A stejně jako dostihový kůň vyrazil Alfajer v květnu ze své brány na skupinové fázi VALORANT Champions Tour EMEA Stage Two Challengers. S nejvyšším průměrným bojovým skóre ze všech hráčů v Evropě se Alfajer rychle řítí k tomu, aby se stal jedním z nejlepších hráčů ve svém prvním roce v soutěži prvního stupně, ale ne vždy byl považován za mladého zázraku, kterým se stává.

  Alfajer začínal v Surrealu v roce 2021 a téměř rok hrál v Turecku. Podle serveru VLR.gg vedl tabulky a statisticky vynikal jako jeden z nejlepších hráčů, když se v soutěži VCT Stage One EMEA Promotion, která skončila 9. dubna, pyšnil průměrným poškozením 152,3 na kolo.

  Díky těmto působivým výkonům se dostal do hledáčku několika špičkových organizací v regionu mimo jeho případný domovský Fnatic. Během mimosezónního období si ho vyhlédly týmy BIG i Acend, ale ani jeden z nich s mladíkem nepodepsal smlouvu.

  Alfajer uvedl, že ho odmítly týmy BIG a Acend, z nichž druhý jmenovaný v prosinci zvítězil na VCT Champions. Organizace BIG si podle něj vybrala jiného hráče, protože měl více zkušeností, zatímco organizace Acend mu řekla, že jeho angličtina není dost dobrá.

  Kariérní zlom

  Alfajer od té doby odehrál za Fnatic tři zápasy a neprohrál ani jeden. Ve druhé fázi VCT EMEA Fnatic vyřadil FunPlus Phoenix, OG LDN UTD a Acend. Alfajer má v současné době nejvyšší průměrné bojové skóre ze všech hráčů v Evropě, které podle VLR.gg činí 292,6 bodu. Spolu se spoluhráčem z týmu Fnatic Jamesem “Misticem” Orfilou má druhé nejvyšší procento asistence při zabíjení s 82 body.

  Ofenzivní styl hry šestnáctiletého hráče je jedním z určujících faktorů a pomalu se stává tím, k čemu vzhlížel, když vyrůstal. Řekl, že je idolem Adila “ScreaM” Benrlitoma a Ismailcana “XANTARES” Dörtkardeşe, kteří jsou známí svým agresivním herním stylem a smrtelně přesnou muškou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS