Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Degster se oficiálně připojuje k CS:GO týmu OG

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ruský AWPer Abdul “degster” Gasanov dnes podepsal smlouvu s OG, a to necelý měsíc poté, co se za ně postavil na jarním finále BLAST Premier, kde byl jedním z nejlepších hráčů CS:GO turnaje s výhrami celkově čítajícími 425 000 dolarů.

  Dvacetiletý hráč nahradí posledního zakládajícího člena týmu OG CS:GO Mateusze “mantuu”. Wilczewského, a to s okamžitou platností. Mantuu hrál pod hlavičkou OG od roku 2019 a nyní bude sedět na lavičce, zatímco čeká na nabídky od jiných organizací.

  Dohodu o degsterovi původně oznámil Team Spirit, tým, za který hrál od března 2021 do června 2022 a kterému především pomohl v květnu 2022 dostat se do semifinále PGL Antwerp Major. “Organizace vyřešily všechny právní a organizační záležitosti a oficiálně formalizovaly přestup,” uvedl Spirit.

  Degster byl přesunut na lavičku krátce po květnovém turnaji PGL Antwerp Major, kde se Spirit dostal do semifinále. Ruská hvězda AWPer se nechtěla stěhovat do Srbska, které si Spirit vybral jako nový domov po únorové ruské invazi na Ukrajinu, a organizace zmínila i neshody ve filozofii.

  Ačkoli si mantuu nevedl na OG vůbec špatně, degster poskytl výraznou palebnou posilu během jarního finále BLAST Premier, soutěže, kterou musel mantuu kvůli nemoci vynechat. Polský AWPer se po tomto turnaji vrátil, ale OG s ním nedosáhli takových výšin jako v oné jediné soutěži s degsterem.

  Vyjádření ze strany OG

  “Vždy jsme měli ty nejvyšší ambice pro CS:GO a jsme přesvědčeni, že příchod hráče takového kalibru, semifinalisty posledního Majoru, nám pomůže etablovat se jako soupeř pro nadcházející velké akce. První vystoupení tohoto týmu na jarním finále BLAST v Lisabonu nás všechny napínalo. Díky vítězstvím nad dvěma nejlepšími týmy světa a bezprecedentnímu vstupu na jedno z nejkrásnějších pódií planety jsme nahlédli do jeho potenciálu,” uvedla organizace OG v oficiálním prohlášení.

  Hlavní trenér OG Casper “Ruggah” Due označil degstera za hráče světové třídy, který může pomoci pozvednout úroveň týmu. Ruský hráč byl jednou z nejžádanějších posil v rámci volných hráčů, vzhledem k tomu, že je to agresivní AWPer, který více než často zajišťuje vstupy pro svůj tým.

  OG začne znovu trénovat po skončení letní hráčské přestávky v srpnu. Tým zamíří na soustředění a zahájí přípravu na svůj nejdůležitější cíl, kvalifikaci na IEM Rio Major, druhou akci sponzorovanou společností Valve v tomto roce.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS