Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Nejlepší League of Legends šampioni na solo queue

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hráče solo queue v League of Legends to možná překvapí, ale metagame na profesionální scéně je o dost jiná než na ranked žebříčku.

  Někteří šampioni jsou vhodnější pro hru v solo queue, včetně těch, kteří jsou hyper carry a mohou sami vést hry jeden proti devíti. Na základě zkoumání dat z API prostřednictvím webových stránek, jako je Op.GG.

  Garen

  Na vrcholu seznamu top lane šampionů pro je Garen. Důvodů je hned několik. Důvodem číslo jedna je jeho jednoduchost. Garen nemá žádnou manu, kterou by musel hlídat, a má nulový počet skill shotů. Je to tankový šampion, se kterým se hráči pravděpodobně naučili hru, a super je, že v současné metagame je hrozbou. Garen má druhou nejvyšší win rate mezi všemi top lane šampiony i s top 10 pick rate, jeho jednoduchost a hrubá síla z něj dělají nejlepšího šampiona, se kterým lze vyhrávat hry sólo.

  Master Yi

  Na stejné trati jako Garen se hráči s Masterem Yi setkají v profesionálních hrách jen velmi zřídka, ale v solo queue patří Yi už více než deset let mezi nejznámější šampiony v celé hře. I v současném metagamu je jeho schopnost jeden proti devíti stále tak silná, že má více než 27% míru banů, což je nejvíce ze všech jungle šampionů ve hře. A i když se dostane přes champion select, Master Yi má stále top 10 win rate v pozici, což z něj dělá určitě nejstrašidelnějšího solo carry jungle šampiona.

  https://twitter.com/Spideraxe30/status/1590041904368209920

  Zed

  Podobně jako Master Yi je Zed mocným šampionem v boji jeden proti devíti díky své assassinské výbavě, která mu umožňuje dostat se k cíli, zabít ho a bez úhony z něj vycouvat. Jeho potenciál sněhové koule nahání tolik strachu, že má na midu neskutečnou 37% míru banů. Druhý nejvyšší je Yasuo s méně než poloviční mírou banů 16 %. Zed je zdaleka nejlepším sólo carry šampionem, kterého lze hrát na midu.

  Samira

  Trendem u těchto tipů je, že všichni mají velmi vysokou míru banů, což jim zajišťuje pověst v oddělení solo carry. Stejně jako Zed a Yi je Samira s 25% mírou banů nejčastěji banovaným šampionem na bot lane v celé hře. Má také čtvrtý nejvyšší win rate ve své roli, a pokud odečteme non-AD carry, je nejvyšší.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS