Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Letní split evropské ligy v League of Legends je u konce. LEC opouští s prohrou, Češi jdou na G2

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  LEC zná jména všech, kteří se probojovali do vyřazovací fáze, ale i těch, kteří letos ostrouhali. Mezi šestici nejlepších se neprobil výběr Astralis, smutné zakončení v soutěži prožilo i Schalke04. Naopak MAD Lions se svými Čechy jdou dál.

  Začněme nejprve situací u týmu německého giganta. Tedy, teď už bývalého giganta. Kdysi slavná značka Schalke04 totiž končí své působení v LEC. Klub oznámil tento krok už v průběhu sezony, z finančních důvodů prodalo vedení „spot“ v soutěži.

  „Dneškem naše počínání v LEC skončilo. Chceme poděkovat našim úžasným fanouškům za podporu, kterou nám během let ukazovali. Budete nám chybět. Pojďme si dát ještě poslední tanec,“ napsal klub před bitvou s Fnaticem.

  Ta představovala závěr veškeré činnosti výběru v evropské lize League of Legends. Naneštěstí pro Schalke04 ale duel nedopadl podle představ. Němci se loučí s bilancí pouhých 3 výher z 18, které zajistily týmu poslední místo.

  „Tak tohle je konec všeho. Během sezony jsem se příliš necítil na tweetování, protože jsme pořád prohrávali, ale doufám, že bychom ještě mohli své fanoušky v budoucnu potěšit. Snad se uvidíme příští rok,“ napsal na své sociální sítě hvězdný Sergen Celik.

  Osud klubu je teď ve hvězdách. Nejpravděpodobněji ale vypadá rozprodej hvězd a pád to nižší soutěže na západ od hranic s Českou republikou.

  Dařilo se MAD Lions!

  Pro Čechy je skvělou zprávou postup Španělů z MAD Lions. Tým, ve kterém působí i čeští hráči „Carzzy“ a „Humanoid“ si zahrají playoff. Na mistrovství světa Worlds postoupí ze šestice dva nejlepší rovnou a jeden si o start na turnaji ještě zahraje.

  Trénink MAD Lions zřejmě neprobíhá jen u počítače.

  MAD Lions dostali v prvním kole vyřazovací části LEC soupeře z G2. Ti skončili v tabulce těsně nad Čechy, proto se čeká velice zajímavá bitva. „Už se nemůžeme dočkat,“ zní z týmu. První bitva čeká oba soky 14. srpna.

  Do druhé a třetí bitvy playoff se dostaly týmy Rogue proti Misfits, tedy první a čtvrtý nejlepší tým letního „splitu“, další souboj obstarají Fnatic a Vitality, pátí a šestí nejlepší hráči LEC. Bude se jednoznačně na co dívat.

  Takhle vypadá konečná tabulka:

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS