Call of DutyGunless může přijít o vízum, pokud si zavčasu nenajde tým

Gunless může přijít o vízum, pokud si zavčasu nenajde tým

Období volných hráčů v Call of Duty League v roce 2022 láme rekordy. Hráči mění týmy zleva i zprava a zvučná jména přeskakují ze soupisky na soupisku. Některé soupisky se rozhodly zůstat pro sezónu 2023 beze změn, zatímco jiné se mění úplně.

Jedním z takových týmů, který provedl jen malou změnu, byl tým LA Guerrillas, což bylo zajímavé rozhodnutí vzhledem k tomu, jak si vedl v minulé sezóně. Naneštěstí pro Peirce „Gunless“ Hillmana nebyl součástí plánů organizace pro příští sezónu.

Problém s vízy

Gunless byl jediným členem týmu LAG z minulé sezóny, který byl na začátku volného období rovnou vyřazen. Ostatní hráči, jako například Asim, byli ponecháni na soupisce, přestože se nechystali nastoupit v základní sestavě. Nebýt na základní soupisce je samozřejmě nešťastná okolnost, ale ve skutečnosti by to konkrétně Gunlessovi pomohlo. Podle jeho slov by neschopnost najít si jakékoliv místo v CDL mohla vést k problémům s jeho současným americkým vízem.

Gunless pochází z Kanady a potřebuje být zaměstnán, aby mohl v zemi zůstat legálně. Gunlessovi se však přinejmenším v tuto chvíli nepodařilo najít místo v žádné organizaci. A to dokonce ani jako náhradní hráč, na což je Gunless podle mnohých příliš talentovaný.

Bývalý hráč LAG na Twitteru uvedl, že chce jednoduše místo náhradníka, aby mohl hrát v Challengeru a zároveň se nemusel starat o své vízum. Pokud by hrál v Challengers, aniž by byl na jedné z 12 soupisek CDL, pravděpodobně by ho žádná organizace nezaměstnala.

V tuto chvíli je v CDL určitě dostatek míst pro náhradníky. Atlanta FaZe, OpTic Texas a LA Thieves jsou mimo jiné týmy, které v současné době nemají žádného plnohodnotného náhradníka. OpTic Texas by mohl dávat největší smysl pro Gunlesse, protože v sezóně 2020 hrál pod hlavičkou Chicago Huntsmen. Huntsmen tvořilo současné vedení OpTic Texas, takže by to mohla být dobrá volba.

Tato situace bohužel není poprvé, co se esport hráči potýkají s vážnými problémy týkajícími se víz. Doufejme, že budoucnost bude světlejší.

I když konečným cílem bývalého hráče LAG by bylo vydobýt si návrat do CDL. Zatím to ale nevypadá, že by se mu to podařilo, alespoň v USA, bez vstupu do ligové organizace.

Doporučujeme

Leviatán přepsal historii. Čtyři nováčci ukázali, jak vypadá budoucnost hry VALORANT

Před turnajem VALORANT Masters London patřili mezi největší favority zkušení Paper Rex. Nakonec ale slavila organizace Leviatán, která s jediným veteránem a čtyřmi nováčky získala historicky první titul pro Latinskou Ameriku. Její cesta ukázala, že dnešní VALORANT nestojí jen na individuálním talentu, ale také na psychické odolnosti a důvěře v mladé hráče.

Esports World Cup rozlosoval VALORANT, do akce jde 16 týmů

VALORANT na Esports World Cupu 2026 zná rozdělení týmů do skupin. V Paříži se představí 16 celků z hlavních regionů, které budou od 2. července bojovat o postup do play-off a prize pool ve výši 2 milionů dolarů.

Gaimin Gladiators po Majoru odstavili CS2 sestavu

Gaimin Gladiators sáhli po neúspěchu na IEM Cologne Majoru 2026 k ráznému kroku. Organizace přesunula zbytek své sestavy v Counter-Striku 2 na lavičku a znovu řeší, jak bude její projekt ve hře pokračovat. Důvodem nejsou jen výsledky, ale také změny v majorovém ekosystému a v rozdělování peněz ze samolepek.

FaZe posadili brokyho na lavičku

FaZe znovu mění základní sestavu v Counter-Striku 2. Lotyšský odstřelovač Helvijs „broky“ Saukants končí v aktivním line-upu a přesouvá se na lavičku. Organizace tak řeší další zásah do týmu, který se v posledních měsících hledá víc, než by si fanoušci velkého jména přáli.

Nenávist místo fandění. Komunita hry VALORANT překračuje všechny meze a hráči čelí výhrůžkám smrtí

Esport má být především o soutěžení, emocích a podpoře oblíbených týmů. V posledních měsících se ale komunita kolem populární střílečky VALORANT stále častěji dostává za hranici zdravého fanouškovství. Výhrůžky smrtí, nepodložená rasová obvinění i útoky na rodiny hráčů ukazují, že toxické chování některých fanoušků představuje stále větší problém.

LEVIATÁN si v Londýně vybojoval odvetu o titul

VALORANT Masters London nabídne ve finále odvetu. LEVIATÁN se po pádu do spodní části pavouka dokázal vrátit až do posledního zápasu turnaje, kde znovu narazí na Paper Rex.

Major v Kolíně vyvrcholí soubojem Falcons s FURIÍ

IEM Cologne Major zná své finalisty. O titul v Counter-Striku si zahrají Team Falcons a FURIA, dva týmy, které prošly náročným play-off přes soupeře z nejužší světové špičky.

Falcons vyřadili Vitality a ukončili jejich sen o třetím Majoru

Team Falcons se postarali o jeden z největších zásahů do play-off IEM Cologne Majoru. Ve čtvrtfinále porazili světovou jedničku Vitality 2:1 a ukončili jejich cestu za třetím Major titulem v řadě.

Spirit a G2 přilákali přes dva miliony diváků

Čtvrtfinále IEM Cologne Majoru mezi Spirit a G2 se zapsalo do historie Counter-Striku. Pětihodinový souboj přinesl nejen postup Spirit do semifinále, ale také nový divácký rekord éry CS2.

Aurora přehrála BetBoom a míří do semifinále

Aurora zvládla čtvrtfinále IEM Cologne Majoru 2026 v Counter-Striku 2 a postoupila mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. BetBoom porazila jasně 2:0 a v play-off zatím neztratila ani mapu. Turecká sestava tak dál drží šanci na titul v Kolíně.

Alexander „br0“ Bro je mimo základní pětku NRG

Americká organizace NRG mění sestavu svého týmu v Counter-Striku 2. Dánský hráč Alexander „br0“ Bro končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Klub se pro změnu rozhodl po nepovedeném vystoupení na IEM Cologne Majoru 2026.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama