Reklama
14.1 C
Czech
Pondělí 23. března 2026
CS2CS2 tým 500 znovu čelí obviněním z podvádění. Komunita požaduje vyšetřování

CS2 tým 500 znovu čelí obviněním z podvádění. Komunita požaduje vyšetřování

Counter-Strike scéna zažívá další vlnu kontroverzí. Tentokrát se terčem kritiky stává bulharský tým 500, který nedávno ovládl turnaj CCT Season 2 Europe Series #17 a ve finále porazil Partizan Esports. Krátce po jejich vítězství se na sociálních sítích objevila řada klipů poukazujících na možné cheatování. Přestože někteří uvádějí, že klipy jsou vytrženy z kontextu, většina komunity žádá vyšetření situace a větší transparentnost v online turnajích.

Celé drama se rozhořelo poté, co hráč týmu B8, Artem „kensizor“ Kapran, zveřejnil na sociální síti X záběry z utkání mezi 500 a B8, stejně jako z finále proti Partizanu. V těchto klipech měl bulharský hráč Blagoi „oxygeN“ Dimitrov téměř dokonalou intuici, vždy přesně mířil tam, kde se soupeř nacházel, a v určitých situacích se zdálo, že přeskočil zaměřovač nepřátelského AWP. Kensizor rovněž upozornil na nezvyklé nastavení webkamery, obzvlášť u hráčů SHiPZ a CeRq, a ptal se, proč někdo „otvírá“ úhel pohledem tak, jako by přesně věděl, kde soupeři stojí.

Jak uvedl server Dexerto, podobné obavy vyjádřili i významní CS2 profesionálové. Čtyřnásobný Major šampion Lukas „gla1ve“ Rossander nevěřil vlastním očím a označil klipy za znepokojivé. Stejně tak člen BC.Game Esports Joakim „jkaem“ Myrbostad, který přiznal, že měl už dříve pocit, že někdo z týmu 500 nejspíš cheatuje. Hráči jako Woro2k či Snappi také vyjádřili obavy a volali po oficiálním šetření. Španělský profesionál Alejandro „mopoz“ Fernández dokonce navrhl, aby turnajoví organizátoři povinně zavedli kamery, které snímají celé herní prostředí hráče, včetně monitoru, klávesnice a myši.

K obviněním se vyjádřil i CEO Partizan Esports Jovan Mijailović, jenž kritizoval nejen údajné podvádění týmu 500, ale poukázal také na širší problém – pokud se v tzv. „ranked“ akcích dějí podvody, mohly by se narušit oficiální žebříčky a způsobit poškození nevinných týmů, které přicházejí o body a potenciální pozvánky na velké turnaje.

Někteří uvádějí, že klipy jsou vytržené z kontextu

Na druhou stranu se objevily i hlasy, které celou situaci vidí jinak. Například komentátor Josh „Emenjay“ Martin poukázal na možnost, že tyto klipy mohou být vytržené z kontextu a že tým 500 mohl mít díky standardním informacím z mapy či rádiové komunikace přehled o protivnících.

Tým 500 se brání tvrzením, že například oxygeN hraje velmi blízko monitoru a otáčí hlavu kvůli pohledu na radar, stejně jako to dělal na nedávném offline turnaji, kde prý podobná podezření nevznikla.

Zda se prokáže, že v turnaji opravdu došlo k cheatování, zatím není jisté. Komunita se však shoduje na jednom: podobné případy ukazují potřebu přísnějších opatření a důslednější kontroly na oficiálních akcích. S novými pravidly pro ranked turnaje a rostoucí hodnotou každého bodu i pozvánky roste tlak na to, aby turnajoví organizátoři zavedli důkladnější protikroky proti možným podvodům.

Doporučujeme

Crimson Desert si napravil reputaci. Masivní update mění hru k nepoznání 

Ambiciózní open-world RPG od studia Pearl Abyss zažilo turbulentní start, ale rychlé reakce vývojářů přinášejí ovoce. Hodnocení na Steam se během pár dní výrazně zlepšilo a zdá se, že Crimson Desert má ještě šanci na velký comeback.

BLG porazili G2 a získali první mezinárodní titul

Bilibili Gaming ovládli finále turnaje The First Stand 2026, když porazili G2 Esports 3:1 na mapy. Čínský celek tak získal první mezinárodní trofej ve své historii a ukončil sérii finálových nezdarů z minulých let.

Bombaj hostí světové finále Global Esports Games

Bombaj se na tři dny proměnila v centrum světového esportu. Ve městě odstartovalo finále Global Esports Games, které přivedlo na jedno místo desítky hráčů z devatenácti zemí a zároveň znovu ukázalo, jak rychle Indie v tomto odvětví roste.

Crimson Desert. Velkolepé RPG, které se topí ve vlastních ambicích

Ambiciózní novinka studia Pearl Abyss slibuje spojení toho nejlepšího z moderních open-world her. Výsledkem je však nevyrovnaný titul, který dokáže ohromit rozsahem i frustrovat nedotaženými mechanikami.

Thajská hráčka Tokyogurl dostala trest za podvádění na SEA Games

Bývalá reprezentantka Thajska v Arena of Valor Naphat „Tokyogurl“ Warasin a její komplic dostali trest v případu podvádění na 33. SEA Games. Soud v bangkokském obvodu Pathum Wan 17. března rozhodl, že oba porušili zákon o počítačové kriminalitě z roku 2007.

Valorant v patchi 12.05 zpřehlední asistence i efekty

Patch 12.05 přinese do Valorantu změny, které na první pohled nevypadají jako revoluce, ale při hraní budou znát okamžitě. Riot upraví uživatelské rozhraní tak, aby hráči lépe viděli, za co přesně dostali asistenci a jaké efekty na ně právě působí. Změny se navíc promítnou i do sledování zápasů.

Fortnite láká na hvězdnou sezonu. Vrací se The Rock i Bugs Bunny

Nová sezona Fortnite s názvem Showdown přinese návrat ikonických postav i nečekané spojení světů. Dwayne Johnson se vrací jako The Foundation a do hry míří i legendární Bugs Bunny.

Bývalý hráč paiN Gaming je vyšetřován kvůli podezření ze sexuálních deliktů

Brazilský hráč Alexandre „TitaN“ Lima čelí policejnímu prověřování kvůli podezření ze sexuálních trestných činů. Podle informací zveřejněných webem Sheep Esports eviduje civilní policie ve státě São Paulo oznámení od tří žen. Případ se týká bývalého ADC týmu paiN Gaming, který patřil k výrazným jménům brazilské League of Legends scény.

Představil se Prism 2033. Láká na otevřený svět i paralelní reality

Nové MMORPG Prism 2033 chce hráče zaujmout ambiciózní vizí futuristického vesmíru, ve kterém se prolínají paralelní světy, dynamické prostředí a rozsáhlé sociální prvky. Hra staví na technologii Unreal Engine 5 a klade důraz především na imerzi, průzkum a interakci s živým virtuálním městem.

NAVI získali titul v ESL Pro League

Ukrajinská organizace Natus Vincere ovládla 23. sezonu ESL Pro League v Counter-Striku 2. Ve finále ve Stockholmu porazila Auroru Gaming 3:1 na mapy a připsala si první trofej roku 2026. Vítězství jí vyneslo 100 tisíc dolarů a zároveň posílilo její postavení ve světovém žebříčku.

Starfield má podle tvůrců stále velkou budoucnost. Todd Howard se své vize nevzdá

Vesmírné RPG Starfield možná při vydání nesklidilo tak nadšené reakce jako předchozí hry Bethesdy, jeho tvůrci ale věří, že čas bude hrát v jeho prospěch. Skladatel Inon Zur je přesvědčený, že šéf studia Todd Howard své vize neustoupí a hra se postupně může proměnit v projekt, který bude jednou považován za legendární.

Natus Vincere a Aurora si zahrají finále ESL Pro League

Ve Stockholmu je rozhodnuto o složení finále 23. sezony ESL Pro League. O titul si v neděli zahrají týmy Natus Vincere a Aurora Gaming, které v semifinále zvládly třímapové bitvy. Turnaj v Counter-Striku má dotaci 275 tisíc dolarů a vítěz získá 100 tisíc.

Valve odmítá žalobu z New Yorku. Loot boxy podle firmy nejsou hazard

Společnost Valve reagovala na žalobu podanou generální prokuraturou státu New York, která tvrdí, že loot boxy v některých hrách firmy porušují zákony o hazardu. Podle úřadů se problém týká takzvaných „mystery boxů“, například beden nebo balíčků s náhodným obsahem, které se objevují ve hrách jako Counter-Strike 2, Dota 2 nebo Team Fortress 2.

Crimson Desert zveřejnil technické parametry pro PS5 a Xbox jen krátce před vydáním

Studio Pearl Abyss konečně odhalilo technické parametry očekávané akční hry Crimson Desert pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Informace přichází jen něco málo přes týden před oficiálním vydáním hry, které je naplánováno na 19. března.

FURIA a Gentle Mates na Masters Santiago končí

První vyřazovací zápasy play off na VALORANT Masters Santiago poslaly domů dva favority. Z turnaje vypadly brazilská FURIA, nasazená jako jednička z VCT Americas, i evropský tým Gentle Mates. Ve hře naopak zůstávají BBL Esports a All Gamers, kteří si po výhrách 2:1 udrželi šanci na první globální trofej letošní sezony VCT.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama