Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Cloud9 se chystá na MSI. Klíčová bude džungle, myslí si „Perkz“

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už zítra startuje největší akce první poloviny sezony. Nadšenci do počítačových her by si měli nastavit minimálně upozornění, během večerních hodin se totiž na Islandu rozjede turnaj MSI. Na event se připravuje i Cloud9 a „Perkz“. Ten se rozpovídal o tom, co představuje klíč k úspěchu.

  Loňský ročník věhlasného turnaje zrušila pandemie nemoci covid-19, ten letošní už ale klepe na dveře. 11 nejlepších týmů planety v League of Legends odcestovalo na Island a porve se o prvenství na MSI (neboli Mid-Season Invitational).

  Největší pozornost poutají už tradičně Evropané. Mezi pěticí zástupců figurují také dva Češi. MAD Lions kralovali jarnímu splitu v LEC a vysloužili si letenku na sopečný ostrov. Tam se potkají s Turky, Brazilci a legionáři z Hong Kongu.

  „Na Island se těším dost, když takhle letíme někam na velké turnaje, většinou si to užívám. Je to moje hlavní motivace, proč vlastně hraju. To, že se můžu letos jet podívat na Islandu, je úplně super,“ svěřil se v exkluzivním rozhovoru pro WN24.cz Marek „Humanoid“ Brázda.

  Klíčová bude „džungle“, věří „Perkz“

  Na MSI se připravuje také výprava z USA. Cloud9 byl nalosován do asi nejtěžší skupiny celého turnaje. Síly změří s úřadujícími šampiony WORLDS, Jihokorejci z DWG Kia, Kostaričany a Japonci. O tom, co o výsledku turnaje rozhodne, se rozpovídal Luka „Perkz“ Perkovič.

  Rodák z Chorvatska hájí barvy C9 a turnaje už se jistě nemůže dočkat. Zároveň ale promýšlí i recept na úspěch. Jaký podle něj bude? „Super nevyvážená je podle mě džungle,“ myslí si „Perkz“. Právě kvůli náročnosti by se mělo právě tam ukázat umění v LoL nejvíce.

  „Jungler (ten, kdo má na starost prostředí džungle, pozn. redakce) je nejsilnějším členem týmu,“ doplnil zástupce týmu ze Severní Ameriky. Džungli sice sám Perkovič na starost nemá, ví však, že tam se bude lámat chleba.

  Proti sobě má Cloud9 těžký kalibr. Soupeřům z DWG Kia obstarává tuto pozici dost možná nejlepší „jungler“ pod sluncem, Jihokorejec „Canyon“. Pokud chtějí Američané uspět, musejí si ale poradit i s ním.

  MSI startuje už zítra 6. května. Tak si turnaj nenechte ujít.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS