Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Bubzkji po měsících na lavičce předčasně ukončil smlouvu s Astralisem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po čtyřech měsících na lavičce ukončil Lucas “Bubzkji” Andersen smlouvu s Astralisem. Vše na svých sociálních sítích oznámila samotná dánská organizace.

  Bubzkji a Astralis se vzájemně dohodli na ukončení smlouvy, aby mladý Dán mohl prozkoumat jiné možnosti. Připojí se k dánské televizní stanici TV2, kde bude působit v Counter-Strike: Global Offensive, čímž potvrdil dřívější zprávu Jaxonu. Třiadvacetiletý střelec se nyní bude moci připojit k jiným týmům.

  “Přestože k nám Lucas přišel v těžkém období, v týmu se střídal a jen zřídka hrál na své oblíbené pozici, hrál v posledních dvou letech v Astralis významnou roli,” uvedl Kasper Hvidt, sportovní ředitel Astralis.

  Bývalá hvězda MAD Lions více času strávila na střídačce jako náhradník než v aktivní sestavě. Byl dost zklamaný poté, co se ho organizace rozhodla nevyužít v PGL Stockholm Majoru. Střídavě se objevoval v základní sestavě, protože Astralis prošel řadou dočasných i dlouhodobých přesunů na soupisce. Zejména jeden z těchto kroků, rozhodnutí Valve, snížit odvolatelnost šestičlenných soupisek pro cyklus regionálních žebříčků Majorů. To mělo za následek omezení Bubzkjiho herního času. Když Astralis v listopadu 2021 přidala Kristiana “k0nfig” Wieneckeho a Benjamina “blameF” Bremera, bylo jasné, že Bubzkji není součástí budoucích plánů organizace.

  Třiadvacetiletý hráč působil ve společnosti Astralis 18 měsíců. Do slavného dánského týmu přišel v červenci 2020, odkdy byl součástí šestičlenného kádru. V týmu se však příliš neprosadil, v průběhu roku 2021 se mu nedařilo výkonnostně.

  V roce 2020 Bubzkji pomohl týmu vyhrát ESL Pro League Season 12 a DreamHack Masters Winter 2020 Europe.

  “Bubzkji byl po celou dobu svého působení v Astralis loajální a skutečný profesionál a bylo by pro nás obtížné udržet solidní úroveň v době, kdy hráči byli na dovolené a probíhal vývoj naší sestavy, vždy bude vysoce ceněnou součástí naší historie.”

  V rozhovoru pro Dexerto Bubzkji prozradil, co se dělo během jeho bouřlivého působení v Astralisu, i své plány do budoucna.

  “Zeptal jsem se TV2, zda mají zájem o spolupráci se mnou pro rok 2022, a naštěstí měli. Mnozí budou asi šokováni, že raději pracuji jako analytik, než abych hrál, ale momentálně mi to přijde správnější.”

  Dán nevyloučil, že se vrátí ke kompetitivnímu CS:GO, a uvedl, že by zvážil start v týmu nižší úrovně, aby se do hry vrátil.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS