Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  BeyondTheSummit nebude v roce 2023 hostovat DPC

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jedno z nejstarších a nejdéle fungujících produkčních studií hry Dota, BeyondTheSummit, bylo ve středu večer informováno, že nebude produkovat nadcházející ročník Dota Pro Circuit (DPC) 2023.

  Zprávu po tomto rozhodnutí zveřejnil na Twitteru David “LD” Gorman.

  Ve stejném tweetu informoval, že BeyondTheSummit s největší pravděpodobností nebude v budoucnu produkovat žádné další Dota 2 akce.

  BeyondTheSummit již nebude produkovat akce ve hře Dota 2

  Společnost BeyondTheSummit byla součástí komunity Dota téměř deset let.

  Studio bylo založeno v roce 2012 LD a Davidem “GoDz” Parkerem jako první velké Dota studio provozované ze Severní Ameriky. V průběhu let bylo studio zodpovědné za jeden z nejpopulárnějších každoročních turnajů, který se ve hře konal – The Summit. Týmy z celého světa byly zvány do příjemného prostředí, kde byli hráči povzbuzováni k obsazování her a vytváření zábavného obsahu.

  Studio také sloužilo jako inkubační nádrž pro hráče i castery. Vytvořením BTS Pro Series dostalo několik nových hráčů příležitost obsazovat relevantní hry na scéně, které velmi chyběly menší turnaje. BTS Pro Series probíhala v Jižní Americe, jihovýchodní Asii a Severní Americe a poskytla zdroj příjmů nejen mnoha začínajícím casterům, ale také týmům, které byly na těchto menších turnajích závislé.

  Od počátku DPC byla společnost BTS zodpovědná za vysílání DPC v Severní Americe a jihovýchodní Asii. Letos jim bylo oznámeno, že nebyli vybráni, aby příští rok dělali některou z lig.

  Komunita hry Dota 2 reaguje na situaci

  Mnoho hráčů a osobností komunity dalo na sociálních sítích najevo svůj smutek. Ukazuje to, jak moc BeyondTheSummit pro komunitu hry Dota znamenal.

  Quinn “Quinn” Callahan, mid laner týmu Soniqs, byl jedním z mnoha hráčů, kteří vyjádřili smutek nad rozhodnutím společnosti Valve. Maurice “Khezu” Gutmann, významný analytik v mnoha vysíláních společnosti Valve, ukázal, jaký dopad může mít odchod BeyondTheSummit na širší scénu Doty.

  BeyondTheSummit není v Dotě jen produkčním studiem, tato značka je součástí kultury hry a od počátku ji posouvá kupředu. Na mnoha nejlepších zvukových klipech a videích ve hře se podíleli členové týmu BeyondTheSummit.

  Od milionové cívky snů až po slavnou LDovu hlášku WHAT WAS THAT, BeyondTheSummit přispělo k historii hry velkým dílem a ztráta studia znamená smutný den v historii hry.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS