LoLKuriózní nabídka. Jméno „SKT T1 Faker“ za 800 tisíc korun, obchod ale...

Kuriózní nabídka. Jméno „SKT T1 Faker“ za 800 tisíc korun, obchod ale „neklapl“

Velice zajímavá nabídka se během minulého týdne objevila na online trhu. K mání bylo jméno, ne ale jen tak ledajaké. „SKT T1 Faker“, tak si říkal asi jeden z nejlepší hráčů LoL všech dob. Jenže jméno si změnil, čehož se chopil někdo jiný, zkusil ho vzít a prodat. Cena byla 800 tisíc korun.

39 tisíc dolarů. Takovou částku požadoval chytrák za to, že využil „chybičky“ slavného hráče League of Legends „Fakera“. Ten vystupoval dlouhou dobu pod přezdívkou „SKT T1 Faker“, pak si ale změnil jméno kvůli novému názvu týmu na kratší. A toho někdo využil.

„Faker“ patří mezi hvězdy světového formátu a bylo tomu tak i během let minulých. Lee Sang-hyeok hájí barvy výběru T1, kde mimo jiné plní i roli spolumajitele. I proto tohle jméno: „T1 Faker“. Ale zpět k situaci ohledně prodeje jména.

To je ve světě počítačových her celkem běžná věc. Prodej jmen, účtů po 30. nejvyšší úrovni, to je „zlatý důl“. Síla tohoto prostředí se teď jasně prokázala i u „Fakera“. Prodejce už si mnul ruce, celou nabídku ale zastavilo vedení Riot Games.

Ohromný zájem

Ať už šlo o popularitu hráče či možnost získat do hry jeho jméno, tenhle obchod zvedl v komunitě League of Legends enormní zájem. „Faker“ patří v současné době až do třetí stovky na korejském žebříčku, zaměřuje se ale i na trochu jiné věci.

A to pravidelné streamování na Twitchi, kde jeho fanouškovská základna čítá miliony lidí. To je dalším důvodem, proč někdo chtěl jeho bývalé jméno „SKT T1 Faker“ vlastnit. Lukrativní nabídka jména za 800 tisíc korun? Žádný problém.

Kdyby to celé akce nezasáhli tvůrci z Riot Games, ze jména už se určitě mohl těšit nový majitel. Vývojáři League of Legends se ale rozhodli, že tohle by nešlo.

Ambiciózní nápad, ze kterého mohla „kápnout“ celkem slušná peněžní částka, se tak příliš nevyvedl. „SKT T1 Faker“ se bude moct používat, s prodejem už to ale tak nadějně nevypadá.

Doporučujeme

Přestavěný Team Liquid zaskočil Vitality

Team Liquid vstoupil do nové éry nečekaným vítězstvím. V úvodním kole BLAST Bounty Season 2 porazil favorizované Vitality 2:0 a ukončil soupeřovu dlouhou sérii postupů do play-off.

Nový systém nálepek v Counter-Strike 2 vyvolal obavy. Menší týmy varují před ohrožením celé esportové scény

Valve výrazně změnilo fungování prodeje nálepek z Major turnajů v Counter-Strike 2. Přestože nový systém usnadňuje fanouškům nákup oblíbených samolepek, podle řady organizací zároveň drasticky snižuje jejich příjmy. Nejvíce mohou tratit menší týmy, pro které byly odměny z Majorů často klíčové pro další fungování.

Faker se stal čestným policistou

Hvězda hry League of Legends Lee Sang-hyeok známý jako Faker získala v Jižní Koreji neobvyklou funkci. Tamní policie ho jmenovala čestným policistou a ambasadorem kampaně, která má mladým lidem pomoci vymanit se z internetového hazardu.

100 Thieves zaskočili šampiony Majoru. Falcons vyřadili po velkém obratu

Návrat Falcons na soutěžní scénu skončil nečekaně brzy. Čerství vítězové IEM Cologne Majoru vypadli z turnaje BLAST Bounty hned po prvním utkání, když podlehli 100 Thieves 1:2. Rozhodující mapu přitom rozehráli výrazně lépe a po první polovině vedli 9:3.

Team Liquid mění herního lídra. Sestavu převezme zkušený JT

Team Liquid pokračují v přestavbě sestavy pro Counter-Strike 2. Organizace přivedla jihoafrického hráče Johnnyho „JT“ Theodosioua, který se ujme vedení týmu. Na lavičku naopak zamířil dosavadní kapitán Kamil „siuhy“ Szkaradek.

PUBG vstoupilo do Esports World Cupu. O dva miliony dolarů bojuje 24 týmů

Turnaj ve hře PUBG: Battlegrounds odstartoval na Esports World Cupu. O celkovou dotaci dva miliony dolarů soupeří 24 týmů, mezi nimi Natus Vincere, T1, Team Liquid nebo obhájci titulu Twisted Minds. Do víkendového finále se dostane nejlepších šestnáct.

Team Vitality obhájil titul v ženském Mobile Legends

Ženská sestava Team Vitality znovu ovládla Mobile Legends: Bang Bang Women’s Invitational. Ve finále Esports World Cupu v Paříži porazila NAVI PH 4:2, získala druhý titul v řadě a upevnila svou pozici nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže.

Dplus KIA získali titul na Esports World Cupu po jasné výhře 3:0

Dplus KIA získali titul na Esports World Cupu 2026. Ve finále turnaje v League of Legends přehráli domácí Karmine Corp jednoznačně 3:0, ukončili téměř šestileté čekání na velkou mezinárodní trofej a odnesli si 600 tisíc dolarů.

PVISION ovládli Dota 2 na Esports World Cupu. Ve finále porazili BetBoom 3:1

PVISION zvládli finále turnaje v Dota 2 na Esports World Cupu 2026 a po obratu porazili BetBoom Team 3:1. Vítězové během celé soutěže prohráli pouze tři mapy a z dvoumilionového prize poolu si odnesli 750 tisíc dolarů.

Jsou hráči VALORANT nuceni hrát na Esports World Cupu? Nová tvrzení rozvířila velkou debatu

Esports World Cup znovu rozděluje komunitu kolem hry VALORANT. Známý komentátor Josh „Sideshow“ Wilkinson tvrdí, že někteří profesionální hráči údajně nemají účast na turnaji tak dobrovolnou, jak se oficiálně prezentuje. Podle jeho slov mohou některé organizace tlačit své sestavy k účasti pod hrozbou ztráty místa v týmu.

Obhájci titulu končí už ve čtvrtfinále. Team Yandex vyřadili Spirit z EWC

Team Spirit titul z loňského Esports World Cupu v Dota 2 neobhájí. Ve čtvrtfinále letošního turnaje nestačili na Team Yandex, kterým podlehli 0:2 na mapy. Zatímco vítězové pokračují do semifinále, Spirit končí na děleném pátém až osmém místě.

G2 na Esports World Cup končí. Do play-off postoupilo osm týmů

G2 Esports se do vyřazovací části turnaje v League of Legends na Esports World Cup neprobojovalo. Evropský celek po úvodním vítězství utrpěl dvě porážky a ve skupinové fázi skončil. O titul bude bojovat osm týmů.

Combo Contest dokazuje, že největší kouzlo Super Smash Bros. neleží ve finále. Fanoušci milují úplně jinou soutěž

Na největší akci věnované sérii Super Smash Bros. se každoročně odehrávají turnaje o prestiž i slávu. Přesto mnoho fanoušků tvrdí, že nejzábavnější část programu vůbec není klasický zápas mezi profesionály. Combo Contest je unikátní soutěž, která stojí na kreativitě, technické preciznosti a neuvěřitelné oddanosti jedné z nejstarších her série.

Český talent PR přestoupil do MOUZ

Německá organizace MOUZ dokončila přestavbu své sestavy v Counter-Striku 2. Poslední volné místo obsadil osmnáctiletý český hráč Oldřich „PR“ Nový, který přichází z GamerLegionu a vrací se do prostředí, jež dobře zná.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama