LoLWorlds zamíří za Atlantik. Riot Games přesunou turnaj do Mexika, USA a...

Worlds zamíří za Atlantik. Riot Games přesunou turnaj do Mexika, USA a Kanady

Letošní Worlds mají hráči, fanoušci i pořadatelé za sebou, necelý měsíc po skončení turnaje už se ale ví i to, kde se bude konat to příští. Elita League of Legends zamíří do zámoří, mistrovství světa totiž bude hostit USA, Mexiko a Kanada. „Robustní kontinentální turné“ bylo nejprve tajemstvím, po nešťastném vyzrazení ale pořadatelé řekli pravdu.

Ve světě počítačových her je jen málo turnajů prestižnějších než Worlds. Světové mistrovství v League of Legends každý rok trhá rekordy, těší se obří popularitě a vítězové se zapisují do dějin. Letos se Worlds konalo na Islandu, kam bylo přesunuto z Číny.

Což samozřejmě bylo k velké nelibosti čínského publika, neboť šampiony se stali právě borci zastupující čínskou nejvyšší soutěž. Organizace EDward Gaming si v grandiózním finále poradila s obhájci titulu DWG Kia a připsala si první výhru v dějinách.

O dalším Worlds je jasno

Dnes už tradiční turnaj si letos odkroutil svůj jubilejní 10. ročník a ve sledovanosti zpřelámal rekordy. Jen čínské streamovací platformy zaznamenaly nárůst kolem 60 procent a živě sledovalo dění v Reykjavíku, přesněji finále, až 74 milionů lidí.

Letos se kvůli probíhající pandemii nemoci covid-19 hrálo před prázdným publikem, v příštím roce jsou ale plány jiné. Očekává se „robustní kontinentální turné“ v Severní Americe. Riot Games před pár dny omylem vyzradily destinaci, už včera tak byly nuceny zveřejnit pravdu.

Průvodní video prozradilo, že se turnaj bude konat ve čtyřech městech. San Francisco a New York City v USA, kanadské Toronto a premiérově se přidá i Mexiko a jeho hlavní město Mexico City. Počítá se samozřejmě i se slušnou účastí diváků.

Ve Spojených státech amerických se bude Worlds konat už celkově počtvrté, kromě nich už se ale podnik dostal i do Švédska, Paříže, Berlína, samozřejmě také Číny a Jižní Koreji.

„Po šesti letech cestování po zeměkouli se Worlds 2022 vrací do Severní Ameriky! LoL Esports se chystají přivést Worlds do Mexico City, New York City, Toronta a San Francisca. Bude to vydatné kontinentální tour,“ zní z Riot Games.

Je jasné, že se máme na co těšit.

Doporučujeme

Tým B8 porazil Vitality a postoupil do play-off Esports World Cupu

Ukrajinský tým B8 se postaral o jedno z největších překvapení dosavadního průběhu Esports World Cupu. Ve skupinovém finále porazil favorizované Vitality 2:1 a při své první účasti na turnaji si zajistil místo v play-off.

Janicka Gaming chce přiblížit PUBG MOBILE esport běžným hráčům. Pomoci má i G2 Esports

PUBG MOBILE chce výrazněji prorazit na západoevropské esportové scéně. Jednou z cest má být spolupráce s tvůrci obsahu. První oficiální ambasadorkou pro západní Evropu se stala Janicka Gaming, která má pomoci propojit běžnou komunitu s kompetitivním hraním.

Neityu se stal stálým členem sestavy FaZe

Ryan „Neityu“ Aubry se stal stálým členem sestavy FaZe v Counter-Strike 2. Jednadvacetiletý francouzský hráč dosud v týmu působil jako dočasná náhrada, během několika měsíců si však vybojoval trvalé angažmá.

FaZe a FURIA čeká brazilské finále Esports World Cupu

Turnaj ve hře Rainbow Six Siege X na Esports World Cupu vyvrcholí soubojem dvou brazilských sestav. FaZe Clan a FURIA si zahrají o 750 tisíc dolarů i přímý postup na Six Invitational 2027.

VALORANT získá metalovou hymnu. Spojí zpěváky Bring Me The Horizon a Spiritbox

Letošní vrchol profesionální scény ve hře VALORANT doprovodí nová metalová skladba. Oli Sykes z Bring Me The Horizon a Courtney LaPlante ze Spiritbox spojí síly s producentem Grabbitzem v písni If The Sun Burns Out Tonight.

JiJieHao porazili favorizované Spirit na Mirage

JiJieHao se postarali o jedno z největších překvapení skupinové fáze Esports World Cupu. Čtyřiačtyřicátý tým světového žebříčku porazil favorizované Spirit 13:10 a přiblížil se postupu do osmifinále turnaje v Counter-Strike 2.

Finále VALORANT skončilo fiaskem a vyvolává obavy z roku 2027

Měl to být jeden z nejdůležitějších zápasů kariéry zúčastněných hráčů, místo toho přišly hodiny technických přestávek, lagy a vracení odehraných kol. Finále VALORANT Challengers Americas LCQ pořádané organizátorem Liga ACE vyvolalo ostrou kritiku a zároveň otázky, zda je VALORANT připraven na změny plánované pro sezonu 2027.

Less zazářil proti Sentinels a dovedl KRÜ k obratu

Sentinels zakončili skupinovou část VCT Americas porážkou proti KRÜ Esports. Přestože jasně ovládli úvodní mapu, soupeř sérii otočil a zvítězil 2:1. Oba týmy teď musí o pokračování v soutěži bojovat v play-in.

Fnatic zůstali před branami. Na EWC postoupili 100 Thieves, BIG, K27 a JiJieHao

Kvalifikace do hlavního turnaje v Counter-Strike 2 na Esports World Cupu určila poslední čtyři účastníky. Místa mezi elitními týmy získali 100 Thieves, BIG, K27 a JiJieHao. Naopak Fnatic, NRG nebo Team Liquid v soutěži končí.

Valve konečně vrací Dota 2 smysl. Nový systém MMR může změnit celý kompetitivní žebříček

Dota 2 dlouhodobě trápila inflace MMR (Matchmaking Rating), kvůli které přestávalo být dosažení nejvyšší hodnosti tak prestižní jako dříve. Valve nyní čísla výrazně zmenšilo a první reakce hráčů naznačují, že změna může ranked režimu skutečně prospět.

Esports Awards odhalily nominace pro rok 2026

Organizátoři Esports Awards zveřejnili nominace pro letošní ročník a otevřeli hlasování fanoušků. O ceny se utkají známé hry, esportové týmy, streameři i další osobnosti scény. Mezi nominovanými nechybějí Faker, Jynxzi, Kai Cenat nebo IShowSpeed.

Praha hostí nový turnaj v CS2. Do play-off postoupila také eSuba

V pražské Vodafone PLAYzone Areně pokračuje první ročník mezinárodního turnaje Tipsport Open Cup v Counter-Strike 2. O podíl z prize poolu 11 tisíc eur a body do žebříčku VRS bojuje devět týmů. Česká eSuba si už zajistila postup do play-off.

Valve změnilo systém samolepek v Counter-Strike 2. Menší týmy varují před krizí celého esportu

Na první pohled jde o změnu, kterou uvítá většina hráčů. Valve zrušilo náhodné otevírání samolepkových kapslí a umožnilo fanouškům koupit si přímo samolepku svého oblíbeného týmu nebo hráče. Podle řady organizací ale nový systém dramaticky snižuje jejich příjmy a může ohrozit budoucnost profesionální scény.

jL zaskočí za Vitality na dvou turnajích

Litevský hráč Justinas „jL“ Lekavičius dočasně doplní sestavu Vitality v Counter-Strike 2. Bývalý člen Natus Vincere nastoupí na turnajích BLAST Open Porto a PGL Masters Bucharest.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama